На жаль, зовсім зупинити процес старіння не можна, проте дбайливе ставлення до свого здоров’я допоможе уповільнити погіршення його стану і залишатися в хорошій фізичній і психологічній формі якомога довше. Знизити темп старіння організму можуть допомогти кілька продуктів, регулярне вживання яких благотворно впливає на самопочуття людини.

1. Авокадо

Авокадо багате корисними для серця жирами і клітковиною, вітамінами групи B, калієм і вітамінами A, C, E і K. воно не тільки захищає від неминучого процесу старіння, але і допомагає боротися із зайвою вагою. Також авокадо – джерело жирів, що борються із запаленням, що сприяє гладкості і сяйву шкіри. Воно багате вітаміном А, який може допомогти організму позбутися відмерлих клітин шкіри, повідомляється на сайті EatThisNotThat.

Читайте також:  Чого слід уникати на голодний шлунок, пояснила дієтологиня

2. Жирна риба

Деякі види риби з великою кількістю омега-3 жирних кислот, такі як лосось, тріска і оселедець, допомагають при запаленні старіючої шкіри. Крім того, дослідження показують, що жирна риба має здатність сповільнювати, а іноді і запобігати симптоми хвороби Альцгеймера у старіючих пацієнтів.

3. Чорниця

Як і авокадо, чорниця – багате джерело вітаміну А, а тому сприяє збереженню еластичності шкіри і боротьбі із запаленнями. Чорниця, а також полуниця, ожина і малина багаті антиоксидантами і біологічно активними сполуками, що робить їх важливою частиною раціону. Чорниця також містить специфічний антиоксидант, званий антоціаном, який може захистити шкіру, зменшуючи загальне запалення в організмі.

Читайте також:  Зв'язок між пропуском сніданку і головними болями виявили вчені

4. Зелень

Листова зелень, така як капуста або шпинат, також допомагає уповільнити старіння у людей старше 50 років. Листова зелень багата вітамінами, мінералами, клітковиною та іншими біологічно активними сполуками, вона забезпечує надійний запас антивікових сполук, які необхідні вживати щодня.

5. Маслинове масло

Оливкова олія складається в основному з мононенасиченої жирної кислоти, званої олеїнової кислотою, що робить цей інгредієнт важливою частиною здорового харчування для людей у віці. Одна з причин того, що оливкова олія настільки необхідна для старіючої шкіри, полягає в тому, що її сполуки імітують деякі з тих, що містяться в нашій власній шкірі. “Наші клітинні мембрани складаються з жирних кислот, таких же, як і ті, які містяться в оливковій олії, – говорить доктор Марі Рагглз. – Клітини постійно оновлюються і потребують регулярного надходження жирних кислот з оливкової олії для виробництва нових здорових клітин”.

Читайте також:  Названо продукт, який підвищує ризик діабету

6. Горіхи і насіння

Горіхи також є відмінним доповненням до раціону, вони сприятливо впливають на старіючий організм. Горіхи і насіння багаті корисними для серця жирними кислотами омега-3 і вітаміном Е, які можуть бути корисні для відновлення шкіри. Вітамін Е не тільки допомагає відновлювати шкіру і підтримувати її еластичність, але також сприяє зниженню запалень в організмі. В ході французького дослідження, проведеного в 2009 році, було виявлено, що вітамін Е зменшує запалення, покращує функції імунної системи і покращує метаболізм.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News