Зазвичай люди замислюються про своє здоров’я після святкування Нового року. Але мало хто бере до уваги “добробут” бактерій, які живуть в кишечнику (мікробіомі). А даремно – вони життєво важливі для здоров’я людини. Ці 5 дій оздоровлять ваш кишковий мікробіом.

Їжте фрукти і овочі

Саме клітковину бактерії в нашому кишечнику можуть з готовністю використовувати для харчування і розмноження. Розмаїтість фруктів і овочів в раціоні – відмінний спосіб нагодувати деякі з найбільш корисних для здоров’я бактерій в нашому кишечнику.

Споживайте стійкий крохмаль

Джерела стійкого крохмалю включають картоплю і бобові (на відміну від білого хліба і макаронів). Всі джерела крохмалю також можуть стати більш стійкими після приготування, а потім охолодження в холодильнику.

Експериментуйте

Не всі кишкові мікробіоми однакові. Деякі волокна і мікробіоми будуть змішуватися краще, ніж інші. Це означає, що вам потрібно провести деякі експерименти, щоб побачити, які волокна змусять ваш кишечник відчувати себе краще. Ви можете зробити з різними джерелами волокон, таких як цільні зерна, бобові або хрестоцвіті овочі (броколі та інші види капусти). Дайте вашому мікробіому пару тижнів, щоб пристосуватися до кожного джерела волокна, щоб побачити, як він реагує.

Вправи для вас і ваших мікробів

“Регулярна фізична активність корисна не тільки для вашого серця, але і для вашого шлунка. Недавні дослідження показали, що частина лактату, що виробляється під час вправ, може впливати на певні кишкові бактерії – хоча вчені ще не знають, як і чому. Ви можете щодня ходити пішки або займатися улюбленим спортом, щоб допомогти своєму серцю, розуму та кишечнику”, – пише видання Medical Xpress.

Додайте пробіотичні продукти в свій раціон

Що таке пробіотичні продукти? Це продукти, які містять мікроорганізми, які корисні для здоров’я. Існує кілька різних видів корисних бактерій, які є в йогурті та інших ферментованих продуктах – квашеній капусті або кімчі.