Відмова від солі, незважаючи на регулярні заклики скорочувати її кількість, може викликати небезпечні порушення в роботі різних систем організму. Виключати її повністю з раціону харчування не можна, попереджають експерти.

Для нормальної роботи організму сіль повинна споживатися щодня в обсязі приблизно 5 грамів, розповіли фахівці на порталі «Рамблер/доктор». Вони вказали на небезпечні порушення, які може викликати відмову від неї.

Погіршення функцій серця і мозку. Сіль відома здатністю затримувати воду в організмі – не отримуючи її, він значно швидше втрачає вологу. Прискорена втрата рідини чревата порушенням електролітного балансу, від якого страждають клітини найважливіших органів тіла.

Читайте також:  Група крові впливає на тривалість життя

Підвищення ризику тромбозу. Інтенсивне виведення рідини з організму, викликане безсольовою дієтою, також може посприяти згущення крові. В результаті легше утворюються згустки, тромби.

Порушення роботи органів-фільтрів. Прискорена втрата вологи і підвищується в’язкість крові через відмову від солі погіршують роботу печінки і нирок. В організмі через це починає рости концентрація потенційно токсичних компонентів, разом з цим – ймовірність появи небезпечних хвороб, включаючи рак.

“Крім того, відмова від солі може спровокувати судоми і слабкість в м’язах, порушення травлення, нудоту і навіть втрату свідомості”, – попередили медики.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News