Деякі дієтичні зміни можуть призвести до так само радикального поліпшення здоров’я, як і медикаментозне лікування.

Гіполіпідемічні препарати, такі як статини, стали основою лікування холестерину, але велику кількість випадків можна виправити за допомогою незначних змін життя. Дослідження показали, що досягнення результатів необов’язково повністю змінювати дієту. Однак відмова від певних продуктів може мати важливе значення, пише Express.

Ранні дослідження показали, що інтенсивні зміни життя можуть призвести до регресії атеросклерозу протягом року.

Атеросклероз включає накопичення жирових відкладень на внутрішній стороні стінок артерій, внаслідок чого вони з часом товщають і тверднуть.
Ці відкладення складаються переважно з жирових речовин, які позбавляють стінки артерій їх еластичності. Згодом це перешкоджає кровообігу та відкриває шлях до інших ускладнень, таких як високий кров’яний тиск, серцевий напад, інсульт та раптова серцева смерть.

Дві зміни в раціоні харчування виявилися революційними у зверненні до стану. З двадцяти двох учасників, які брали участь у дослідженні, 18 (82 відсотки), які дотримувалися вегетаріанської дієти, що обмежує споживання жирів до 10 відсотків від загальної кількості калорій, відчули покращення свого стану. Учасники зазнали значної регресії прогресуючої ішемічної хвороби серця протягом року. Інший ключовий аспект дієти полягає в тому, що вона обмежує споживання холестерину до п’яти міліграмів на день.

Збалансована вегетаріанська дієта допоможе знизити рівень холестерину, якщо в ній мало насичених жирів та багато клітковини. Розчинна клітковина, що міститься в рослинах, особливо корисна для видалення бляшок з артерій через те, що вона діє всередині вен.