Якщо ви думаєте, що довголіття визначається виключно вашими генами та дієтою, подумайте ще раз.

Ніхто не може оскаржити ефективність здорового харчування та фізичної активності, коли йдеться про довголіття. Тим не менш, ретельна турбота про своє тіло, здається, лише частина трюку. Ваша душа може прагнути чогось іншого – і це не зелені овочі та корисні жири.

Якщо ви давно не записувалися на побачення з друзями, можливо, настав час підняти слухавку. Соціальні взаємодії – це не тільки чудовий спосіб підтримувати зв’язок, вони також можуть збільшити вашу тривалість життя, пише Express.

Соціальні зв’язки можуть допомогти вам жити довше. Коли вчені проаналізували результати майже 150 різних досліджень, у яких взяли участь понад 300 000 чоловік, вони виявили, що ті, хто має найміцніші соціальні відносини, мали найбільшу тривалість життя.

Міцні зв’язки з сім’єю та друзями, а також часта фізична активність, мабуть, є секретом довгого життя мешканців острова Сардинія, наголошує на гарвардському дослідженні.

Стрес ізоляції може послабити імунну систему людей, роблячи їх сприйнятливішими до інфекційних захворювань. Люди з сильними соціальними зв’язками, як правило, поводяться краще щодо здоров’я, наприклад, їдять здорову їжу та ведуть фізично активний спосіб життя.

Усі ці інгредієнти можуть стати простим рецептом довголіття.

Вам навіть не потрібно мати велике коло друзів чи кращого друга, оскільки «дуже прості» соціальні зв’язки можуть допомогти.