До 9 лютого у Києві можна безкоштовно і позачергово провести ранню діагностику онкологічних захворювань. Профілактичний захід проводиться до Всесвітнього дня боротьби з раком, який щорічно відзначається 4 лютого.

Про те, що кияни зможуть обстежитися у онколога, ендокринолога, гінеколога та інших профільних лікарів повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації.

АДРЕСИ ЦЕНТРІВ ДІАГНОСТИКИ ДЛЯ БЕЗКОШТОВНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ОНКОЛОГІЇ

У комунальних закладах охорони здоров’я організовані освітні заходи, безкоштовні консультації та діагностичні процедури. За 9 лютого 2018 року всі бажаючі зможуть пройти огляд у лікарів: онколога, ендокринолога, гінеколога, дерматовенеролога, хірурга-онколога та інших. Необхідно усвідомлювати, що існує багато онкологічних захворювань – так звані візуальні форми раку, для діагностики яких не потрібно дороге обладнання і складні дослідження.

Валентина Гінзбург пояснила, що такі онкологічні діагнози, як рак передміхурової залози, шийки матки, молочної залози, колоректальний рак та інші форми раку діагностуються лікарями на початковій стадії і в короткі терміни, а також успішно лікуються.

Читайте також:  Як виглядати на 10 років молодше: блогер поділилася простими порадами

Вона підкреслила необхідність проходити профілактичні обстеження регулярно, адже рання діагностика раку значно підвищує успіх лікування і зберігає життя.

Кілька годин, відведених на похід до лікаря, можуть не тільки зберегти здоров’я, але й врятувати життя.

Нагадаємо, в 2017 році з початку дії урядової програми “Доступні ліки” столиця використовувала 52,1 млн гривень.

На 2018 рік для Києва за програмою заплановано 75,397 млн гривень. Понад 300 аптек включені в програму “Доступні ліки”. Відшкодування вартості препаратів здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету України.

Доступні ліки

Рак є однією з провідних причин смертності у світі. Україна – не виняток. Щорічно ракові утворення виявляють у 160 тисяч осіб, а 90 тисяч українців помирають від раку. Разом з тим, сучасні досягнення медицини дозволяють успішно вилікувати багато онкозахворювань, виявлені на ранніх стадіях.

Читайте також:  Від цих п'яти продуктів краще відмовитись, якщо ви хочете мати здорове серце

Також відомо, що близько 40% ракових захворювань можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя – підтримувати фізичну активність, збалансовано харчуватися, уникати шкідливих звичок і тривалого перебування на сонці.

Джерело: Likar.info