Від витончення і випадання волосся до набряків і тяги до цукру: про те, що організму бракує білка, можуть говорити різноманітні симптоми. Ми склали перелік ознак, що вказують на дефіцит найважливішої поживної речовини, що захищає від старіння.

Білок необхідний для різних функцій організму, включаючи нарощування і відновлення м’язів, приборкання голоду і стабілізацію рівня цукру в крові, а також зростання здорових волосся і нігтів. Тому, якщо ви не отримуєте достатньо білка, це може вплинути практично на все, від ваги до настрою.

З віком білок набуває особливого значення для організму: його достатнє споживання сприяє підтримці м’язової маси, захищає від передчасного і прискореного старіння. Жінкам старше 40 років слід отримати не менше 20 грамів білка з кожним прийомом їжі, цієї допомагатиме підтримувати емоційну стабільність і мати достатньо енергії протягом всього дня. В цілому в щоденному харчуванні на білок має припадає до 40 відсотків одержуваних поживних речовин, 30 відсотків – на жир і 30 відсотків – на вуглеводи.

Якщо тілу бракує білка, про це можуть говорити такі симптоми.

Постійно хочеться чогось солодкого і вуглеводів. Протеїн врівноважує апетит, нівелює тягу до цукру, – тому важливо вживати достатню кількість білка при кожному прийомі їжі, щоб контролювати кількість з’їдається солодкого.

Шкіра суха і лущиться. Білок становить основу будівельних блоків волосся, нігтів і шкіри. При його недостатньому отриманні волосся стає ламким, виглядають пересушеними, так само і шкіра-сухий і лущиться.

Випадання волосся. Випадання волосся при нестачі білка в раціоні пов’язане з недоотриманням амінокислот, які організм не може виробляти самостійно і отримує лише з їжею.

Голод, що виникає вже через годину після їжі. Вуглеводи засвоюються швидше, ніж білки і жири. Якщо в раціоні людини переважають саме вони, його апетит буде швидше за все постійно підвищеним.

Втома і сонливість. Протеїн змушує відчувати себе бадьоріше, тоді як надлишок вуглеводів може викликати сонливість. Варто відзначити, що багаті білком продукти також часто містять багато заліза, так що при нестачі білка можуть спостерігатися симптоми дефіциту заліза або анемії, яка може призводити до сильної втоми і занепаду сил.

Підвищена примхливість і плаксивість. Достатнє споживання білка допомагає покращувати настрій, оскільки забезпечує організм амінокислотами, які необхідні для виробництва нейромедіаторів серотоніну та дофаміну. Без цих незамінних амінокислот можуть виникнути депресивні стани, перепади настрою, підвищена тривожність.

Набряк. Білок необхідний для підтримки адекватного балансу рідини в клітинах тіла. Навіть якщо ви уникаєте напоїв і продуктів харчування, що сприяють набряклості, з-за нестачі білка можуть виникати набряки на животі, ногах і щиколотках.

Джерело: МедікФорум