Хвороба, яка сповільнює кровотік … Дізнайтеся більше про атеросклероз!

По суті

Атеросклероз – захворювання, що включає в себе стан, при якому артерії стають щільнішими і втрачають свою еластичність. Як правило, ця недуга є причиною звуження просвіту артерій і з часом може призвести до серйозних проблем із серцем.

Атеросклеротичні зміни відбуваються, коли жири, зокрема «поганий» холестерин, відкладаються на стінках артерій. Такі жирові скупчення з часом формують горезвісні холестеринові бляшки і атероми – утворення з кашкоподібним вмістом. Зрозуміло, що такі зміни призводять до погіршення стану судин, і надають серйозну перешкоду кровотоку. Через вищеописані обставини, до тканин надходить менше насиченої киснем крові. Таким чином, організм відчуває «кисневе голодування». Також істотно підвищується ризик виникнення інсультів і серцевих нападів. Крім того, втрата еластичності судин, як правило, підвищує тиск (стан гіпертензії) і призводить до еректильної дисфункції.

Звуження просвіту судин може позначитися не тільки на серці. Атеросклероз вражає й інші органи: очі, нирки і ноги. У цьому випадку йдеться про периферійну хворобу судин. Підступність атеросклерозу ще й у тому, що завжди є небезпека відриву жирового нальоту зі стін судин. Якщо ж фрагменти, які відкололися досить великих розмірів, то це може привести до закупорки судини.

Причини недуги

Атеросклероз, це захворювання, яке не виникає раптово. Хвороба, яка роками ховалася «зріє» до настання очевидних порушень в організмі людини. На жаль, якщо атеросклероз написаний на роду, і хвороба запрограмована в генах, то, швидше за все, хвороба настане в тій чи іншій формі. Найчастіше атеросклерозом страждають люди похилого віку. З віком судини стають більш крихкими, і на них відкладається холестерин. Не дарма з цією речовиною бореться вся цивілізована частина світу.

Стеження за рівнем холестерину – це вже свого роду частина медичної культури літніх європейців. Крім незворотних змін, таких як спадковість і вік, існують обставини, на які ви в стані вплинути, щоб вас не наздогнала хвороба. Серед сприяючих атеросклерозу причин виділяють:

  • куріння
  • «високий» холестерин
  • діабет, і високий тиск
  • гіподинамія
  • ожиріння
Лікування і профілактика атеросклерозу

атеросклероз“Заходи профілактики атеросклерозу однакові в будь-якому віці: не курити, вести активний спосіб життя, дотримуватися раціонального харчування, контролювати артеріальний тиск, робити обстеження на вміст холестерину і його фракцій по досягненню віку 40 років, а за наявності випадків раптової смерті в молодому віці у найближчих родичів – раніше цього віку “, – говорить лікар Медичної мережі « Добробут » Корінь Анжела Валеріївна.

Для запобігання наслідків захворювання, ваш лікуючий лікар, швидше за все, порадить вам змінити спосіб життя. Скинути вагу, і утримувати холестерин у нормі можна за допомогою здорового харчування з низьким вмістом насичених жирів і простих цукрів, а також займаючись спортом. До того ж ви одним махом уб’єте кількох зайців, адже здоровий спосіб життя істотно знижує ризик виникнення гіпертонії та цукрового діабету. Якщо ж зміна способу життя виявилася недостатньою, вам можуть прописати медикаменти для зниження рівня холестерину, глюкози в крові і високого тиску.

Також дуже ефективним при атеросклерозі є аспірин. У разі якщо судини занадто звужені, то може бути показана операція по розширенню просвіту. Сьогодні широко застосовується метод стентування, що зводиться до того, що в ушкоджену судину вставляється найтонша металева спиця, яка розширює просвіт. Таким чином, вдається відновити кровотік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХОЛЕСТЕРИН І АТЕРОСКЛЕРОЗ СУДИН

ХОЛЕСТЕРИН