Спільне дослідження групи вчених відразу трьох університетів (Лондонського міського університету, Єльського та Оксфордського університетів) показало: люди не можуть об’єктивно оцінювати життя, вони сприймають його крізь рожеві окуляри. Особливо люди схильні прикрашати життя своїх родичів, виявили фахівці.

За словами вчених, в сучасному світі культивується позитивна установка в сприйнятті подій і життєвих реалій. В ході даного дослідження за участю більше 1100 чоловік фахівці вивчали ефект хороших і поганих новин. Учасникам розповідали про негативні події, що відбуваються з іншими людьми, і просили висловити свою думку про те, наскільки це ймовірно.

Дослідники виявили, що на життя інших людей учасники були схильні дивитися крізь рожеві окуляри. Особливо, якщо інші були їх хорошими знайомими або родичами. Імовірність того, що в житті цих людей може статися щось погане, здавалася випробуваним невисокою – позитивна установка заважала їм тверезо оцінити життєві обставини.

Фахівці відзначили, що необхідність постійно посміхатися і з оптимізмом зустрічати будь-які труднощі вкоренилася в психології в кінці 1990-х років. Але останнім часом вчені дозволяють собі відкрито не погоджуватися з постійною позитивною установкою, яка змушує людину ховати істинні почуття або уникати реальності. Автори нового проекту схиляються до того, що на життя потрібно дивитися без ілюзій і навіть, по можливості, з часткою песимізму.

Джерело: MedikForum