Шанувальники сидячого способу життя отримали ще одну неприємну звістку . Дослідники встановили , що чоловіки , які що-небудь роблять своїми руками по вихідних , на 23 % рідше йдуть з життя передчасно.
 
Представники сильної статі у віці від 50 до 64 років , які люблять у вихідні дні зайнятися спорудженням книжкових полиць , ремонтом кухні або установкою нових міжкімнатних дверей своїми силами , на 23 % рідше йдуть з життя передчасно , ніж їх однолітки , які вважають за краще проводити вікенд , лежачи на дивані. До такого висновку прийшли вчені з Данського онкологічного співтовариства в Копенгагені.
 
Робота своїми руками , як з’ясувалося , це один з ефективних способів збільшити тривалість життя чоловіка . Данські дослідники простежили за здоров’ям 60000 чоловіків і жінок середнього віку , щоб подивитися , як фізична активність відбивається на їх довголіття. З’ясувалося , що такі спортивні навантаження , як біг , скорочували ризик передчасної смерті у чоловіків на 25% , а у жінок на 22%.
 
Катання на велосипеді мало схожий благотворний вплив , а особливо добре чоловікам допомагали роботи в саду і городі. Вчені також зацікавилися тим видом фізичної активності , на який зазвичай не звертають уваги – роботою з розряду “зроби сам ” . З’ясувалося , що і вона збільшує тривалість життя чоловіка , захищаючи його від передчасної смерті.

“Ми не стверджуємо , що потрібно витрачати стільки-то і стільки-то годин на день на фізичні навантаження , щоб жити довше , – говорять дослідники. – Ми лише говоримо , що відмова від сидячого способу життя може продовжити ваше життя , і це важливіше великого обсягу навантажень ” .

Читайте також:  Дефіцит заліза: ознаки на шкірі, руках та ногах, які часто залишаються непоміченими