У різних компаніях можна зустріти людину, яка веде себе відсторонено. Вона не тільки не прагне приєднатися до решти, але і з усіх сил намагається залишитися непоміченою. Експерти вважають, що така манера поведінки може бути викликана комплексом неповноцінності, що заважає насолоджуватися спілкуванням та приємним проведенням часу в колі людей, які веселяться.

Людина з такими психологічними проблемами при порівнянні себе з іншими відчуває свою ущербність, вважаючи, що її оточують люди трохи красивіші, талановитіші та розумніші за неї. Комплекс неповноцінності виробляється з раннього віку. Причин тому може бути багато: проблемна шкіра обличчя з висипаннями, неправильна форма носа, великі відстовбурчені вуха, короткозорість. Часто оточуючі, бачачи ваду у зовнішності знайомого, починають над ним знущатися, кепкувати. Подібні глузування, особливо в дитинстві, важко ранять психіку дитини, впливають на формування її подальшої поведінки, розвивають в ній комплекс неповноцінності.

Читайте також:  Чому медики вважають небезпечним вживання чорного хліба?

Фахівці радять батькам заздалегідь подбати про усунення проблем із зовнішністю у своїх дітей. Вади можуть зіпсувати сприйняття дитини однолітками, незалежно від її талантів та досягнень. На сьогоднішній день широко поширена пластика вух, що дозволяє відкоригувати їх форму і усунути капловухість.

У жінок комплекс неповноцінності може виникнути через зайву вагу, недостатньо великих грудей, низького або дуже високого зросту, великих плечей і ряду інших, як їм здається, недоліків. Зараз багато недоліків усуваються пластичною хірургією, але, щоб не вдаватися до кардинальних методів, слід, перш за все, полюбити себе та не порівнювати з іншими, адже кожна людина індивідуальна. Завжди потрібно налаштовуватися на позитив, більше спілкуватися, доглядати за зовнішністю і одягатися зі смаком. Допоможе впоратися з комплексом неповноцінності література з психології, улюблене хобі, самореалізація і здорова конкуренція.

Читайте також:  Онколог назвав категорію людей, якій не загрожує рак

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News