Вчені встановили , що між кольором волосся і схильністю до хвороб існує певний зв’язок. Пояснює це тим , що для різного кольору волосся характерний специфічний набір генетичних особливостей .
 
Якщо у вашої дитини світле волосся , і йому важко дається навчання в школі , не поспішайте дорікати своє чадо в безвідповідальності. Групою вчених з Берлінського університету було проведено дослідження в 50 школах Німеччини , в результаті чого фахівці дійшли висновку , що рудим і білявим дітям об’єктивно складніше осягати шкільні дисципліни . Такі діти хоч і можуть засвоювати матеріал швидше однолітків , але вони і швидше його забувають , а також втомлюватися на уроках починають раніше за інших.
 
Взагалі люди зі світлими від природи волоссям більш уразливі в плані здоров’я . Як пояснюють експерти , натуральні блондини володіють генами , які перейшли до сучасного « людині розумній » ще від неандертальців. Якщо взяти до уваги той факт , що неандертальці вимерли , не витримавши природних і кліматичних випробувань , то стає зрозуміло , чому їх гени свідчать про слабкість організму. У блондинів виробляється дуже мало. пігментних тілець – меланінів , що робить їх особливо сприйнятливими до сонячних променів. У світловолосих підвищений ризик розвитку раку шкіри. У рудих , до речі , також .
 
Крім того , за зниженого рівня меланіну світловолосі і світлошкірі люди більш чутливі до болю , у низ знижений больовий поріг . Спостереження в галузі хірургії та стоматології показує , що їм потрібно на 20 % більше анестезуючих засобів , ніж темноволосим пацієнтам.
 
Також вчені встановили , що володарі світлого волосся і блакитних очей ( так званий нордичний тип зовнішності ) мають менш міцною нервовою системою , в той час як чорняві і чорноокі люди витривалішими і фізично , і психологічно.
 
Стан шлунка теж може бути пов’язано з кольором шевелюри . Біляві частіше схильні до підвищеної кислотності шлунка , частіше страждають гастритами або виразками. Вони схильні і до запальних хвороб жовчного міхура ( холециститу ) і нирок. З системних захворювань у світловолосих в два рази частіше зустрічається ревматизм . Близько 60 % блондинів в молодості страждають від зниженого тиску, який з віком переростає в гіпертонію , а при зміні клімату у них частіше розвивається вегетосудинна дистонія .
 
Що ж до брюнетів і брюнеток , то й у них , при досить міцному організмі цілому , є вразливі місця. Наприклад , вони частіше страждають сечокам’яною хворобою , у них спостерігається схильність до раптових інфарктів на нервовому грунті . Брюнети погано переносять сирий і холодний клімат .
 
Руді відрізняються непередбачуваною реакцією на ліки. 80 % рудоволосих – алергіки . А ось шатени , точніше , шатенки схильні до хвороб по « жіночій лінії » і головним болям .