Все про те , чому вживання алкоголю негативно позначається на зростанні м’язів і викликає ожиріння . Спростування міфу про користь антиоксидантів червоного вина.

Користь алкоголю для здоров’я

З одного боку , алкоголь є однією з головних причин смертей на планеті , несучи щорічно більше 2.5 млн людських життів , але з іншого боку , періодично можна зустріти твердження , що вживання червоного вина – корисно.

Почнемо з того , що Всесвітня Організація Охорони здоров’я проаналізувала більше 500 незалежних досліджень , присвячених вживання алкоголю , і не відзначила жодного, однозначно підтвердившого би користь вживання червоного вина.

«Французький парадокс »

Думки про користь червоного вина засновані на дослідженнях професора Сержа Ренодо . Учений з’ясував , що жителі Франції , протягом довгого часу вживають вино в помірній кількості , мають менший ризик розвитку серцевих хвороб.

На жаль , висновки дослідження не зовсім коректні, оскільки не враховують безліч непрямих факторів: споживачі вина , що п’ють помірно , найчастіше є людьми більш забезпеченими , з імовірно кращим станом здоров’я.

Антиоксиданти і червоне вино

Говорячи про «користь » , погодимося , що в червоному вині дійсно містяться антиоксиданти поліфеноли , здатні виводити вільні радикали з організму (ці речовини присутні виключно в шкірці червоного винограду , і в білому вині їх немає) .

Але поліфеноли містяться і в інших продуктах: у плитці темного шоколаду їх міститься в 8 разів більше , ніж у виноградному соку . Ніяких інших речовин , здатних бути «корисними » , і які б містилися виключно у вині , наукою не виявлено.

Користь помірного вживання алкоголю

Вище ми відзначили , що поширене твердження про користь вживання помірних доз алкоголю не мають під собою доказової бази. Крім цього , вживання алкоголю для зняття стресу особливо небезпечно , оскільки веде до алкоголізму .

Якщо ж розглядати алкоголь як наркотик , то він виявиться першим у списку найбільш небезпечних , випереджаючи при цьому навіть героїн . Особливо небезпечним його робить те , що ставлення суспільства до вживання алкоголю навіть у великих дозах швидше позитивне.

Алкоголь і ожиріння

Незважаючи на те , що калорії, що містяться в алкоголі , організм не може перенаправити в жирові відкладення , спалюючи їх для отримання енергії , саме по собі вживання алкоголю негативно позначається на метаболізмі , блокуючи спалювання жиру.

По суті , організм в переважному режимі починає використовувати енергію, що міститься в алкоголі , і блокує механізми добування енергії з існуючих запасів . Відключаючи режим витрачання , тіло починає запасати енергію у вигляді жиру .

Вплив алкоголю на тестостерон

Ступінь впливу алкоголю на рівень тестостерону залежить від кількості алкоголю : дослідження Toronto Nutrition and Food Research Institute показало , що у чоловіків , які випивають по келиху вина щодня протягом місяця , рівень тестостерону впав на 7 % .

Ефект посилюється при підвищенній дозі – дослідження University of Helsinki показало , що вживання 1.5 г етанолу на 1 кг ваги тіла викликає зниження тестостерону на 23 % протягом декількох годин (рівень кортизолу при цьому підвищується на 36 %) (6).

Вплив алкоголю на ріст м’язів

Дослідження показали , що алкоголь викликає деградацію м’язів лише при постійному і дуже рясному вживанні , однак можна говорити про непряму шкоду для зростання мускулатури за допомогою зниження тестостерону і порушення метаболізму.

Причому , як і у всіх інших випадках , важлива не стільки речовина , скільки її кількість – вживання одного келиха вина або пива в п’ятницю ввечері не здатне одноразово і назавжди зіпсувати метаболізм. Головне у всьому – міра.

***

Досліджень, які підтверджують будь-яку користь алкоголю не існує , а думка про те , що червоне вино є кращим джерело антиоксидантів перебільшено. Однак існують дослідження про шкоду алкоголю для обміну речовин і метаболізму.