На думку фахівців, в сезон холодів і хвороб потрібно щодня їсти кале або кучеряву капусту – її споживання ефективно покращує стан печінки, серця і судинної системи, органів зору. Це один з кращих овочів для підтримки загального здоров’я.

“Кале – родичка білокачанної капусти, овоч сімейства хрестоцвітних, який має репутацію суперпродукту. Якщо ви ще не відкрили для себе кучеряву капусту, саме час спробувати – це багате джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів»,- констатують експерти в області харчування на порталі Food News.

Вони пояснили, чому кучеряву капусту потрібно їсти щодня.

Підтримує травлення. Кале, відрізняючись високим вмістом клітковини, покращує перистальтику кишечника, сприяючи плавному переміщенню їжі по травному тракту. Завдяки усуненню застійних процесів, оздоровлюється кишкова мікрофлора, активніше розвиваються її корисні бактерії-це не тільки запобігає запори, але також сприятливо позначається на імунній функції.

Читайте також:  Психолог розповів про позитивний вплив стресу на організм

Покращує кровообіг. Кале сповнена заліза, важливого для кровообігу мінералу. Отримуючи його, ми допомагаємо організму виробляти гемоглобін, один з основних компонентів червоних кров’яних тілець.

Підтримує хороший зір. Даний вид капусти насичений поживними речовинами, необхідними для підтримки хорошого зору з віком, – лютеїном, зеаксантином, вітаміном А.останнього в ній міститься дуже багато, це одна з безперечних переваг продукту.

Зміцнює кістки. Кале містить кальцій і вітамін К, неймовірно важливі для міцних кісток, зубів, волосся.

Бореться із запаленням. Хронічне запалення низького ступеня тяжкості може викликати або посилювати безліч захворювань, включаючи хвороби серця, діабет, рак. Вживаючи кучеряву капусту кожен день, організм отримує омега – 3 жирні кислоти і багаті сірої сполуки глюкозинолати. Обидві речовини відіграють життєво важливу роль у боротьбі із запаленням.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Перешкоджає хворобам серця. Вживання кучерявої капусти знижує шанси постраждати від серцевих захворювань. Вчені пов’язують даний ефект зі здатністю продукту пригнічувати запалення.

Омолоджує шкіру. Вітамін С, що міститься в рослинному продукті, стимулює вироблення колагену, мінімізує появу темних плям, зморшок, а також захищає шкіру від сонячних променів.

Оздоровлює печінку. Багато антиоксиданти, що містяться в кале, стимулюють процеси очищення печінки. До того ж вони захищають орган від запалень і пошкоджень клітин, що викликаються вільними радикалами.