Від вживання занадто великої кількості води до закусок між основними прийомами їжі. Нутріціоністи назвали 7 ключових причини нетравлення.

1. Знижена кислотність шлунка. Кислота шлунку абсолютно необхідна для нормального травлення, особливо коли справа стосується багатої білками їжі на зразок м’яса або риби. Існує думка, що з-за підвищеного рівня шлункового соку у людини розвивається розлад, але в реальності все відбувається навпаки – чим менше кислоти, тим гірше. Якщо ми п’ємо з їжею занадто багато рідини, то це ще більш погіршує проблему і сильніше розчиняє шлунковий сік.

2. Швидкий прийом їжі. У сучасному ритмі життя не залишається часу для того, щоб приймати їжу неквапливо, але це часто призводить до нетравлення. Намагайтеся не їсти перед телевізором або комп’ютером, не читайте під час їжі газети. Зосередьтеся тільки на одному процесі.

3. Надлишок цукру і рафінованих вуглеводів. У солодощах, пасті, картоплі і перероблених продуктах харчування міститься цукор і рафіновані вуглеводи, які підгодовують небажані бактерії в кишечнику. А вони призводять до бродіння їжі в тонкому кишечнику, газоутворення і нетравлення.

4. Пізній прийом їжі. Весь наш організм налаштований на роботу по певному циркадному ритму, це стосується і травної системи. У нічний час вона не повинна напружуватися, оскільки за графіком їй доведеться проходити через процес відпочинку і відновлення, а ми навантажуємо її їжею.

5. Закуски між основними прийомами їжі. Травлення – дійсно довгий і складний процес, який займає до 8 годин, протягом яких їжа з рота проходить через весь організм і досягає товстої кишки. Якщо ви любите закуски між основними прийомами їжі, то процес ускладнюється, що може викликати розлад.

6. Алкоголь. Він багатий цукрами, яких особливо багато в коктейлях і специфічних винах, які посилюють симптоми нетравлення.

7. Погане пережовування їжі. Напевно ви чули про це тисячу разів, але ми повторимо знову – якщо ви не пережовуєте їжу правильно, то вам загрожують серйозні проблеми, включаючи нетравлення. Не треба підраховувати, скільки саме раз ви прожували той чи інший шматок їжі, краще переконайтеся в тому, щоб після пережовування він представляв собою кашкоподібну субстанцію без всяких твердих шматочків.

Джерело: МедікФорум