Проведення часу в саду або на городі куди корисніше для фізичного і психологічного здоров’я, ніж припускають багато дачників. За словами доктора медицини, нейрохірурга та спеціаліста з хребта Дебори Бензил, користь для здоров’я від садівництва охоплює широкий спектр. Вона перерахувала основні переваги.

Профілактика остеопорозу

Остеопороз – це стан, при якому кістки людини слабшають, втрачають масу та силу, внаслідок чого зазнають більшого ризику переломів. Час проведення в саду може знизити ризик розвитку цього стану, упевнена фахівець. Також у профілактиці остеопорозу важлива здорова дієта.

Одержання вітаміну D

“Ви дихайте свіжим повітрям і піддаєтеся впливу сонячного світла, яке стимулює вироблення вітаміну D”, – продовжила Бензил. Регулярне та безпечне перебування на сонці кілька разів на тиждень важливе для забезпечення організму необхідним вітаміном, який підтримує міцність кісток та допомагає організму засвоювати кальцій, йдеться на сайті Клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Фізичне навантаження

Фізичні вправи корисні здоров’ю, проте в багатьох немає часу на заняття спортом. Садівництво забезпечує ідеальний баланс: це зміцнює кістки і м’язи тренування. “Коли ви працюєте в саду, ви отримуєте стимуляцію за допомогою вправ з ваговим навантаженням, таких як ходьба та використання садових інструментів. Ви використовуєте м’язи певним чином, що стимулює як кісткову, так і м’язову силу”, – пояснила фахівець.

Здоров’я мозку

Регулярне заняття садівництвом приносить багато користі здоров’ю мозку. За словами Бензіла, було проведено кілька досліджень, в яких основна увага приділялася тому, що садівництво є відмінним терапевтичним засобом для людей з деменцією. Також вчені вважають, що садівництво загалом позитивно впливає на людей похилого віку. Крім того, проводилися дослідження, що показують, що садівництво потенційно запобігає деменції.

Користь для психічного здоров’я

Садівництво приносить користь і психічного здоров’я. Крім підвищення настрою від перебування на свіжому повітрі, людина отримує задоволення, коли бачить, як рослини ростуть і цвітуть.