Учені з’ясували, що жінки в постменопаузі можуть бути більш схильні до захворювання на коронавірус, а естроген може захищати від COVID-19.

Так, дослідники з Королівського коледжу Лондона заявили, що їхні результати свідчать про високий рівень захисту естрогену від COVID-19, передає The Daily Mail. Вони проаналізували дані майже 600 тисяч жінок у Великобританії, які використовують додаток “COVID Symptom Study” (туди вносяться дані про перебіг хвороби).

Результати показали, що жінки в постменопаузі на 22% частіше повідомляють про симптоми COVID-19, ніж жінки, у яких ще є менструація. Також жінки в постменопаузі частіше потребують госпіталізації й респіраторної підтримки.

Читайте також:  Терапевт розкрила зв'язок між хропінням та інсультом

Водночас результати показують, що препарати замісної гормональної терапії, які містять штучний естроген для полегшення симптомів менопаузи, таких як припливи, – можуть зміцнити імунну систему. Учені стверджують, що ЗГТ, ймовірно, зменшують тяжкість коронавірусу в жінок у постменопаузі, тому що вони рідше мають потребу в стаціонарному лікуванні.

У більш молодих жінок, які приймають протизаплідні таблетки, що містять естроген, як показує дослідження, також були нижчі показники симптомів COVID-19, ніж у жінок, які цього не роблять.

Відзначимо, естроген – це гормон, який відповідає за розвиток і регуляцію жіночої репродуктивної системи. Рівень естрогену різко падає в жінок у постменопаузі і може впливати на функціонування організму, зокрема й імунну систему.

Читайте також:  Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру

Те, що естроген може захищати від COVID-19, як стверджують учені, пояснює, чому жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки.