Ніякого ворожіння – все точно по науці!

Руки — не тільки паспорт, але і свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап’ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров’я — прямо зараз!

Артрит

Хочете оцінити, наскільки високий ваш ризик захворіти остеоартритом в більш старшому віці? Виміряйте довжину вказівного і середнього пальців і порівняйте їх: якщо середній палець довший вказівного, ваш ризик артриту вдвічі вище. Як правило, довший середній палець пов’язаний з низьким рівнем гормону естрогену, від якого в тому числі залежить колінний артрит.

Хвороба Паркінсона

Тремор рук може з’являтися через цілком нешкідливі причини — наприклад, тремтіння рук викликає прийом деяких антидепресантів або препаратів для лікування астми. Також тремор може з’явитися через постійне зловживання кофеїном. Але ось якщо у вас тремтить одна рука, або обидві, але занадто сильно – можливо, мова йде про перші симптоми хвороби Паркінсона і Вам варто якомога швидше звернутися до лікаря.

Читайте також:  Що їсти після свят, щоб розвантажити організм

Хвороби нирок

Про те, що з вашими нирками щось не так, може попередити зміни кольору нігтів: як показали результати дослідження, проведеного індійськими фахівцями, потемніння верхньої частини нігтів до коричневого кольору супроводжує хвороби нирок приблизно в 36% випадків. Також варто звернутися до лікаря, якщо з’явиться темна вертикальна смужка – це може бути ознакою меланоми.

Хвороби серця

Щоб оцінити, наскільки високі ризики серцевого захворювання, проведіть простий тест: потисніть руку вашому другу і попросіть його оцінити силу вашого потиску. У це складно повірити, але результати дослідження, опубліковані навесні в журналі «Ланцет», підтверджують: сила рукостискання куди більше надійний маркер серцевого здоров’я, ніж навіть рівень кров’яного тиску. Вся справа в загальній силі м’язів, вважають лікарі, і попереджають: чим більш мляве ваше рукостискання, тим вище ваші шанси отримати захворювання.

Читайте також:  Ранні ознаки деменції: шість змін, на які слід звернути увагу

Гіпертонія

Схильність до високого тиску можна визначити за відбитками пальців — і для цього зовсім необов’язково проходити професійну дактилоскопію. Просто гарненько розгляньте візерунки на подушечках пальців. Результати дослідження, в якому взяли участь 139 осіб, підтвердили: люди, у яких візерунки на пальцях складаються в завитки, мають більш високий ризик гіпертонії, ніж ті, у кого на пальцях «намальовані» арки або петлі. Вся справа в тому, що відбитки пальців формують на певній стадії вагітності, саме тоді, коли закладаються багато чинники, здатні впливати на кров’яний тиск.

Анемія

Існує кілька форм анемії, але всі вони пов’язані з тим, що в організмі недостатньо здорових клітин крові, які забезпечують постачання кисню до всіх органів. Загальним симптомом анемії є блідість, в першу чергу — блідість рук і нігтьового ложа.

Читайте також:  Заняття сексом позитивно впливають на жіночий мозок

Хвороба печінки

Червоні плями на долонях рук можуть свідчити про розвивається захворюванні печінки. Крім того, про захворювання можуть свідчити теплі руки — навіть в холодну погоду.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News