Наші коліна повинні витримувати великі навантаження: в середньому ми згинаємо їх більше 1000 разів на день. Кожен раз, коли ми ходимо, ми у багато разів важимо на них вагу свого тіла. Ми повинні бути активними, щоб найбільші і складні наші суглоби залишалися у формі, незважаючи на постійні навантаження.

Мільйони людей скаржаться на запалення, набрякання або біль в колінах. Не дивно: жоден суглоб не піддається щоденному такому стресу і напрузі, як цей. Він не повинен просто витримувати величезний тиск під час спринту або катання на лижах: з кожним присіданням найбільші і складні наші суглоби переносять в сім-вісім разів більше нашої ваги.

Рух важливо, щоб рано чи пізно воно не хрумтіло, не затиснуло і не пошкодило кожен раз, коли ви згинаєтеся або розтягуєтеся. Аеробіка або зумба в домашніх умовах – хороша альтернатива тренажерному залу або спортивному майданчику: поєднання танців і фітнесу змушує тіло рухатися, скидає зайві кілограми і сприяє гнучкості і силі.

Регулярні помірні вправи зміцнюють коліно

І останнє, але не менш важливе: це приносить користь колін: регулярні тренування також значно покращують обмін речовин і кровообіг в колінному суглобі. Крім того, укріплені м’язи захищають колінний суглоб від травм і захворювань.

Це створює навантаження на суглоби

Крім малорухливості, тривале перебування на ногах – «отрута» для колін. Тому що тоді вся вага тіла припадає на точку з’єднання між кістками верхньої і нижньої частини ніг. Краще завжди робити перепочинок сидячи і дозволяти ногам бовтатися кілька разів на день. Це сприяє утворенню синовіальної рідини.

Наскільки це можливо, вам слід уникати тривалої роботи в положенні стоячи (наприклад, при складанні або виконанні виробів), а також сильних згинань в колінах, таких як сидіння зі схрещеними ногами або часте присідання.

Проблемними вважаються ці 5 видів спорту

  • Футбол
  • Гандбол
  • Великий теніс
  • Веслування
  • Катання на лижах