Вчені з Університету Цинциннаті довели, що існують так звані стимулюючі дози арахісу. Вони допоможуть людям, які страждають алергією на арахіс від легкого до помірного ступеня.

Американський токсикологи висловилися на користь популярної методики лікування харчової алергії за рахунок так званих стимулюючих доз того продукту, на який гостро реагує організм. Мова про поширену і найнебезпечнішою для життя алергії на арахіс.

Її жертви стикаються з цим продуктом досить часто, оскільки він додається в багато страв і готові продукти харчування на зразок морозива, випічки і тортів, про що їх покупців часто не інформують. Алергічна реакція здатна спровокувати анафілактичний шок, через який людина може загинути, якщо не отримає протягом декількох хвилин дозу епінефрину. Ось чому так важливо не тільки постійно носити ліки з собою, але і намагатися побороти алергію на арахіс.

Читайте також:  Дієтолог назвала продукти, які небезпечно вживати в літньому віці

У науковому журналі Food and Chemical Toxicology опубліковані результати дослідження, яке показало, що існує математична модель, що розраховує мінімально небезпечну дозу арахісу.

В ході експерименту за участю 481 пацієнта було встановлено, що у 1% з них алергія стартувала з отримання 0,052 мг арахісового білка. Це приблизно становить за вагою одну крупинку солі. Для 5% була потрібна 0,49 мг арахісового білка-вага крупинки цукру. А значить, доза нижче 0,052 може вважатися стимулюючої.

Дані цифри дуже важливі для того, щоб розрахувати правильні дозування при терапії. Тобто кількість арахісового білка, яке безпечно для жертви алергії, але може привчати її організм до арахісу. Дана терапія проводиться строго під наглядом лікаря, вона дозволяє поступово збільшувати дозу арахісу для того, щоб з часом у людини організм не реагував так гостро на цей продукт. Зазвичай процес займає місяці і навіть роки, але дає досить високий ефект.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News