Дослідження показало, що для збереження здоров’я серця сон має не менше значення, ніж правильне харчування. Такого висновку дійшли вчені зі США.

Якщо ви хочете, щоб ваше серце було у чудовій формі якомога триваліший період, обов’язково висипайтеся. Основними вбивцями людства досі залишаються серцево-судинні захворювання, і до них належать інфаркти, інсульти, гіпертонія, серцева недостатність, стенокардія тощо патології, пише CNN. Саме через них люди найчастіше вмирають завчасно. На жаль, багато жертв цих захворювань навіть не знають про їх існування, оскільки не всі вони протікають із симптомами. Нове дослідження показало, що чим більше людина спить, тим краще відбивається на здоров’я його серця.

Висновки дослідження ґрунтуються на даних щодо якості сну понад 2 000 осіб середнього та старшого віку. Ті з них, хто витрачав на сон менше 7 годин на добу, мали підвищений ризик серцево-судинних захворювань, включаючи діабет другого типу з ожирінням і підвищений артеріальний тиск. Ось чому так важливо приділяти сну не меншу увагу, ніж корисній їжі.

Традиційно експерти рекомендують дорослим людям спати щонайменше 7 годин на день. При цьому якщо ви спите всього 5-6 годин у будні, а у вихідні дозволяєте собі спати по 10 годин і більше, то дана тактика виправити всі наслідки дефіциту сну вам не допоможе. Не можна компенсувати в якісь дні нестачу сну, яка відзначалася у всі попередні дні. Необхідно щодня спати по 7 годин, це дуже важливо для багатьох аспектів здоров’я.