Якщо ви не можете перестати думати про своє колишнє, спробуйте програвати звуки уві сні. Вчені з Йоркського університету вважають, що цей спосіб геть-чисто позбавляє неприємних спогадів.

У всіх є речі, або люди, про які ми хотіли б забути. Це може бути і якийсь незручний момент у житті чи колишній романтичний партнер.

І ось дослідники встановили, що відтворення звуків людям під час сну допоможе забути неприємні спогади. Команда з Йоркського університету сподівається, що здобуті ними результати прокладуть шлях до методів ослаблення травмуючих та нав’язливих спогадів.

Цей ефект, ймовірно, виникає через деяку форму конкуренції між спогадами, що перериваються. Так, можна взяти один аспект попередньої пам’яті, наприклад, реальне місце, де сталася подія, і пов’язати її з новою подією. 29 добровольців вивчили дві пари слів. Наприклад, Гаррі Стайлс та велосипед як одну пару, а велосипед та замок як іншу.

Читайте також:  Чоловік, який схуд на 41 кілограм за 4 місяці розкрив секрет свого успіху

При навчанні цих пар вони також чули, як вголос програвалося слово велосипед. Потім учасники засинали, а коли в них наставала фаза повільного чи глибокого сну, їм програвали велосипед слово.

Після пробудження проходила перевірка пам’яті, і люди, які не чули ці звуки, зберігали пам’ять про свою пару, а добровольці після відтворення звуків уві сні забували асоціацію з іншою парою.