Як повідомила міжнародна група вчених, часте вживання червоного м’яса, птиці та ковбас підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

В ході масштабного дослідження близько 30 тисяч осіб (середній вік — 53,7 року) вели щоденник харчування і стану здоров’я. Спостереження велося протягом 30 років.

З’ясувалося, що вживання двох порцій червоного і переробленого м’яса, а також птиці в тиждень підвищує ризик розвитку хвороб серця і судин на 3-7%.

Медики радять якомога рідше їсти м’ясні продукти, так як їх вживання загрожує не тільки серцево-судинними, а й онкологічними захворюваннями.

Дві порції м’яса птиці в тиждень підвищують ризик передчасної смерті на 4%, відзначають вчені. Вони, однак, додають, що їх даних недостатньо, щоб зробити однозначний висновок про шкідливість цього продукту. Можливо, небезпеку може становити не саме м’ясо, а спосіб його приготування (наприклад, зі шкірою або без). Таке застереження зроблено тільки для м’яса птиці.

Найкращими для здоров’я джерелами білка вчені назвали рибу, горіхи і бобові.

На думку фахівців, в раціон слід включати більше сезонних овочів і фруктів, а червоне м’ясо вживати в обсязі до 500 грамів на тиждень.

Як повідомлялося раніше, справжня сирокопчена ковбаса повинна складатися тільки з м’яса (яловичина, свинина, іноді баранина і конина), якісного жиру, спецій, солі, цукру і єдиної дозволеної добавки — фіксатора забарвлення нітриту натрію (Е250). Однак в сучасних ковбасах широко використовують підсилювачі смаку і ароматизатори.