Немає нічого більш дратівливого, ніж починається застуда. Незалежно від того, наскільки сильна імунна система, всі люди в тій чи іншій мірі схильні до захворювання в цей час року.

Часто симптоми застуди можна вилікувати самостійно. Національна служба охорони Здоров’я Великобританії рекомендує більше відпочивати і спати, пити багато рідини і полоскати горло антибактерицидними розчинами, щоб полегшити біль.

Однак, щоб позбутися від застуди швидше, доктор Сара Джарвіс рекомендує скористатися трьома додатковими засобами. Один з них – спрей для горла. Як пояснила фахівець, він може стати захисним бар’єром від мікробів, повідомляє Express.

“Застуда проникає в ваш організм через слизові оболонки – в основному через рот і ніс. Спрей для горла діє, утворюючи захисний бар’єр, що ускладнює поширення вірусу застуди. Дослідження показали, що він може вдвічі скоротити тривалість симптомів і на третину – час хвороби”, – зазначила медик.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків

Крім того, може допомогти ехінацея. Хоча сьогодні є обмежена кількість даних, що вказують на здатність рослини зменшити тривалість застуди у дорослих, доктор Джарвіс рекомендувала звернути на нього увагу.

Крім цього, не варто забувати про вітамін С. Якщо в раціоні його недостатньо, імунітет не зможе чинити опір вірусам в повну силу, підкреслила лікар. Добрими джерелами цієї речовини є цитрусові, солодкий перець, броколі і брюссельська капуста.