Прагнення обігріти своє житло холодними зимовими вечорами може боляче вдарити по найдорожчому – здоров’ю. Дослідники з США встановили, що люди часто страждають від дії різних домашніх обігрівачів, зовсім не підозрюючи, що є справжньою причиною їх нездужання.
[ads1] 

Фахівці Центру вивчення отрут в Теннесі заявили про збільшення випадків отруєння чадним газом в холодну пору року. Зростання «смертельної» статистики фахівці пов’язують зі збільшенням використання природного газу та інших горючих речовин для обігріву житлових приміщень і офісів. За словами експертів, причиною загибелі людей стали отруєння, викликані несправними печами, кухонними плитами, водонагрівачами, кімнатними обігрівачами, камінами, а також використанням вугілля як палива для обігріву будинків.
 
Медики підкреслюють, що своєчасно розпізнати симптоми отруєння монооксидом вуглецю досить складно, адже цей газ не має ні кольору, ні запаху.

«Частими симптомами отруєння є головний біль і нудота, через що більшість людей помилково вважає, що підхопили грип чи іншу вірусну інфекцію», – сказала у зв’язку з цим професор Донна Сегер.

Лікар порадила встановлювати у всіх приміщеннях, де використовуються нагрівальні прилади, датчики вимірювання рівня монооксиду вуглецю. «Ці пристрої можуть врятувати вам життя», – сказала вона.
 
Відзначимо, що у деяких людей внаслідок отруєння оксидом вуглецю можуть згодом проявитися порушення пам’яті та уваги, особистісні зміни і неврологічні розлади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ

ЛІКАРІ ЗАБОРОНЯЮТЬ СУШИТИ БІЛИЗНУ ВДОМА

ІНФРАЧЕРВОНІ ПРОМЕНІ: ШКОДА І КОРИСТЬ