Про те, що електричні побутові прилади небезпечні для здоров’я, знають усі. Як же захиститися від шкідливого впливу?

Сучасна людина оточена технікою з усіх боків: телевізор, холодильник, СВЧ-піч, фен, комп’ютер, кондиціонер, обігрівач і багато інших – без них важко обійтися, адже вони роблять наше життя таким комфортним. І включаючи той чи інший з них, ми, звичайно, і не згадуємо про такі побічні ефекти їх діяльності, як електромагнітне випромінювання.

Тим не менш, вчені давно визначили, що електромагнітні поля негативно впливають на центральну нервову систему, серцево-судинну, репродуктивну. А деякі навіть стверджують, що вони можуть викликати онкологічні захворювання і стати причиною безпліддя. Але оскільки від досягнень цивілізації відмовлятися ніхто не збирається, перед усіма нами постає питання: як же захиститися від шкідливого впливу наших помічників?

Холодильник

Найбільш небезпечними вважаються холодильники, оснащені системою No frost – від них виходять електромагнітні випромінювання в радіусі до 1,5 м. І стіни цьому випромінюванню не перешкода. Тому, щоб холодильник з одного не перетворився на систематичного шкідника потрібно, по-перше, не перебувати довго біля нього, а, по-друге, не розташовувати ліжко, а тим більше її узголів’я, за стіною таким чином, щоб через стіну знаходився холодильник. Тобто, ніякого постійного сусідства!

Мікрохвильова піч

Якщо корпус СВЧ-печі не пошкоджений, то в принципі він досить надійно захищає від електромагнітного випромінювання. Нічого страшного немає і в продуктах, приготовлених у такій печі – мікрохвилі підвищуючи, частоту коливань частинок речовини (продукту), усього лише підвищують його температуру. Скажімо так, працююча піч не шкідливіша завжди працюючого холодильника – просто тримайтеся від неї, коли вона включена, на відстані 1,5 м.

Електрична піч

Під час приготування їжі намагайтеся перебувати від неї на відстані не менше, ніж 30 см. Ні в якому разі не притискайтеся до неї!

Пральна машина

Ступінь «шкідництва» при включеному режимі приблизно як у вічно працюючого холодильника. Найкращий спосіб захисту: розмістіть вашу незамінну помічницю у ванній кімнаті, а поки трудиться, стіраючи білизну, не провідувати її особливо.

Телевізор

Оскільки не дивитися його більшість з нас не може, то купуючи і встановлюючи телевізор, потрібно враховувати три головних правила:

 1. Чим сучасніше модель, тим вона безпечніше.
 2. Намагайтеся встановлювати його на відстані не менше, ніж 1,5 м від очей.
 3. Перш ніж вибирати місце для ліжка (особливо узголів’я) поцікавтеся у сусідів, де стоїть їх телевізор – пам’ятаємо, що стіни (навіть несучі) не захищають від ЕМІ.
Комп’ютер

Нещодавно це був предмет розкоші, доступний обраним, а сьогодні він є практично в кожному будинку. І, як правило, діти сидять за комп’ютерами навіть частіше, ніж батьки. Тому навчіть їх правильно користуватися цим електроприладом, оскільки саме він є одним з найсильніших випромінювачів ЕМП, оскільки має відразу два джерела випромінювання: монітор і системний блок. Дотримуватися потрібно таких основних правил:

 • комп’ютер краще встановити в кутку кімнати – це знизить вплив з задньої поверхні монітора, системний блок встановіть якнайдалі;
 • не забувайте, що відстань від очей до монітора повинно бути не менше 70 см;
 • при роботі за комп’ютером, робіть щогодини перерву на 15 хвилин;
 • частіше провітрюйте приміщення, де встановлено комп’ютер;
 • заведіть комп’ютеру друзів – живі рослини частково нівелюють шкоду ЕМП;
 • купуйте сучасні моделі – вони безпечніші;
 • відмовтеся від звички перебувати за комп’ютером у нічний час: для очей шкідливе світло , що йде від нього; крім того, такі «посиденьки» негативно впливають на нервову систему і можуть спровокувати безсоння.
Фен

Один з найбільш шкідливих електроприладів, що створює електромагнітне випромінювання, яке в десятки разів перевищує норму. До того ж виконуючи свою безпосередню функцію, фен знаходиться в небезпечній близькості до голови. Тому намагайтеся звести до мінімуму використання цього приладу – волосся від цього стануть тільки здоровішими.

Загальні правила захисту
 • При покупці приладу обов’язково звертайте увагу на позначку його відповідності вимогам «Міжнародних санітарних норм допустимих рівнів фізичних факторів при застосуванні товарів народного споживання в побутових умовах».
 • Менше шкодить апаратура з автоматичним управлінням – намагайтеся купувати саме таку.
 • Звертайте увагу на потужність побутового приладу: чим менша потужність, тим менше рівень його поля, а, значить, менш потужний прилад безпечніший.
 • Вибираючи систему «тепла підлога», особливо якщо плануєте встановлювати її в дитячій кімнаті, обов’язково шукайте таку, яка забезпечує більш низький рівень магнітного поля.
 • Намагайтеся не включати одночасно кілька джерел магнітного поля.
 • При плануванні квартири враховуйте важливий аспект: побутова техніка повинна бути розміщена на відстані не менше, ніж 1,5 м від місця вашого постійного перебування.
 • Намагайтеся, щоб дроти лежали рівно, а не сплутувалися в кільця і ​​петлі.
 • Не купуйте електричні лампи, у яких плафони звернені вниз – безпечніше, коли світло спрямований вгору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТРАШНІ ФАКТИ ПРО КОНДИЦІОНЕРИ

ІНФРАЧЕРВОНІ ПРОМЕНІ: КОРИСТЬ І ШКОДА

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЛАМПИ – ЕКОНОМІЯ ЗДОРОВ’Я?!