У головному мозку при цьому отримують імпульс для розвитку ті ж процеси, які відбуваються, коли батьки піклуються про дітей, – цей факт виявили американські дослідники з Піттсбурзького університету. Результати їх роботи опублікував журнал Psychosomatic Medicine: Journal of Biobehavioral Medicine.

За словами науковців, досі нейронні процеси, що виникають в процесі надання допомоги іншій людині, залишалися невивченими. Нове дослідження показало, що допомогу іншому активує нейрони смугастого тіла і септальних ядер, які починають діяти аналогічно тим, що вчені спостерігають у тварин, що піклуються про дитинчат.

Вчені відзначили, що в експериментах підвищену активність мозку вони спостерігали у випробовуваних тільки в процесі надання допомоги конкретному нужденному. Коли людина не може бачити об’єкт для допомоги, аналогічної реакції мозку немає, кажуть фахівці.

Крім того, в ході проведених експериментів з’ясувалося, що в ситуаціях, коли, наприклад, гроші даються у вигляді допомоги конкретній людині, знижується активність нейронів мигдалеподібного тіла, яка «керує» страхом і реакціями на стрес.
У тих, хто давав гроші конкретній людині, спостерігалося зниження активності нейронів мигдалеподібного тіла — структури мозку, діяльність якої пов’язують, крім іншого, зі страхом і реакцією на стрес.

Джерело: МедікФорум