Вченими Массачусетського технологічного інституту в США був розроблений метод автоматичної діагностики депресії по усному мовленні людей. Діагностична точність даного способу – 77 відсотків.

Депресію зазвичай діагностують у бесідах, що відбуваються з психіатрами – вони включають в себе стандартні питання, що стосуються розвитку психічних розладів і залежностей, що були в сім’ях пацієнтів. Вчені з Массачусетсу придумали використовувати нейромережу з довгою короткостроковою пам’яттю і розробили метод автоматичної діагностики депресії усного мовлення.

Клінічна депресія сьогодні оцінюється експертами як одне з найпоширеніших захворювань у світі. За оцінками вчених, її діагностують у розвинених країнах, можливо, навіть частіше, ніж нежить.

Вважається, що визначити депресію у людини можна легко – це схильність до зниженого настрою, прояв нездатність радіти і отримувати задоволення від життя. Багато втрачають інтерес до звичних занять, скаржаться на втому, проблеми зі сном, з апетитом, підвищеним або зниклим. Однак буває і так, що діагностувати депресію може тільки досвідчений професіонал, так як часто пацієнти старанно приховують наявність проблеми.

Автори нового підходу використовували нейромережі, випробовані на спілкуванні з пацієнтами з депресією і зі здоровими людьми. В результаті вони змогли створити алгоритм, який самостійно діагностує депресію з точністю понад 70 відсотків. Щоб поставити діагноз на основі тексту, достатньо семи реплік. Діагностика аудіо вимагає тридцяти реплік.

Новий алгоритм орієнтується на такі параметри мовлення, паузи, висоту голосу, а також середній час, витрачений на вимовляння одного слова і найбільш частотні слова і словосполучення, що вживаються людьми.