Дуже важливо пам’ятати про те, що запущений апендицит може стати причиною перитоніту, що представляє серйозну небезпеку для життя пацієнта. Сьогодні ми відкриємо для вас кілька основних симптомів апендициту.

Апендицит являє собою захворювання, яке розвивається в результаті закупорки і запалення апендикса — невеликого відростка, сполученого з першою частиною товстого кишечника. З-за цього в зоні апендикса порушується кровообіг і зростає тиск на зазначену область кишечника. В результаті цього розвивається запальний процес, небезпечний для нашого здоров’я.

Це обумовлено тим, що запалений апендикс може розірватися, з-за чого інфекція здатна швидко поширитися на інші частини кишечника.

Саме тому знання симптомів апендициту так важливо. Справа в тому, що в цьому випадку тільки негайне лікарське втручання дозволяє уникнути розвитку серйозних ускладнень.

Повірте, не варто нехтувати цією важливою інформацією, адже від цього може залежати наше здоров’я, а можливо, і життя.

1. Гострий біль в очеревині

Саме гострий біль в очеревині є першим симптомом апендициту.

Такий біль посилюється поступово. Він є результатом запалення апендикса, який виявляється здавленим між прилеглими тканинами.

  • Як правило, гострий біль з’являється в правій нижній частині живота, а її інтенсивність змінюється протягом кількох годин.
  • У багатьох випадках пацієнти також відчувають болі в області живота і нижньої частини спини.
  • Такі болі схильні посилюватися при чханні і рухах, в яких задіяна мускулатура ніг і живота.
2. Нудота і блювота

Безперервна нудота і блювання також можуть бути ознаками запалення апендикса.

Ці симптоми супроводжуються слабкістю у пацієнта. Мабуть, саме вони найчастіше спостерігаються у людей, які страждають апендицитом.

  • У понад 90% випадків розвитку апендициту пацієнтів турбують блювання і нудота. Як правило, вони починають турбувати людину відразу ж після появи перших гострих болів у животі.
  • Хронічна блювота і нудота вимагають уваги медичного спеціаліста. Хоча далеко не завжди за цими симптомами ховається апендицит, такі порушення ясно говорять про те, що з організмом не все в порядку.
3. Запор або пронос

У той час як у одних людей апендицит здатний викликати запор, в інших захворювання супроводжується проносом.

Ці порушення роботи травної системи можуть спостерігатися і при інших захворюваннях. Що стосується апендициту, то в цьому випадку запор або пронос виявляються спровокованими запалення апендикса.

Як правило, ці симптоми супроводжують пацієнта на протязі всього дня. Разом з ними його можуть турбувати гази і здуття живота.

4. Напруження м’язів очеревини

Мускулатура очеревини напружується з-за порушення травних процесів. Все це супроводжується відчуттям «наповненого живота».

У цьому випадку живіт виглядає роздутим навіть у струнких і худих людей.

Цей симптом часто спостерігається при розвитку апендициту. Він обумовлений запальними процесами в тканинах очеревини і скупченням газів.

5. Жар — один із симптомів апендициту

Симптоми апендициту можуть нагадувати собою ознаки інших інфекцій шлунка і кишечника.

Саме тому часто крім болю у пацієнта відзначають помірне підвищення температури, холодний піт і тремтіння.

Якщо температура сильно підвищується або відмовляється знижуватися, необхідно терміново викликати лікаря. Те ж саме стосується і випадків, коли температура підвищується не сильно, але при цьому пацієнта турбують болі в животі.

6. Втрата апетиту

Навіть людина з хорошим апетитом здатний відчувати байдужість до їжі через запалення апендикса.

Запальний процес в цьому органі порушує роботу травної системи і часто здатний перешкоджати виробленню гормонів голоду.

Це являє собою серйозну загрозу для організму, адже відсутність їжі здатне призводить до дефіциту поживних речовин.

Необхідно аналізувати цю ознаку разом з іншими симптомами, які турбують пацієнта. Справа в тому, що крім апендициту зниження апетиту може бути ознакою інших захворювань.

7. Відповідний біль

Саме відповідний біль є одним з найбільш характерних симптомів апендициту. Його наявність відіграє важливу роль при постановці правильного діагнозу.

Виявити цей симптом здатний лікар, натискаючи на праву нижню частину живота пацієнта.

  • При натисканні на область апендикса спостерігається гострий ріжучий біль різного ступеня інтенсивності.
  • Якщо при припиненні натискання біль посилюється і стає інтенсивнішим, це може бути вірною ознакою апендициту.

Якщо Вас турбують кілька з перерахованих вище симптомів, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для постановки вірного діагнозу.

Своєчасне звернення до медичного фахівця дозволяє призначити відповідне лікування, вжити необхідних заходів і успішно справитися із захворюванням.