Гарбуз – один з кращих овочів наступаючого сезону, стверджують фахівці. Для організму цей овоч є доступним джерелом цілого ряду вітамінів.

Вітаміни групи В. Вітаміни цієї групи, що містяться в гарбузі, покращують стан нервової системи і допомагають зменшувати прояви втоми і дратівливості. Також вони корисні для зміцнення пам’яті.

Вітаміни А і Е. Дані речовини є найвідомішими антиокситдантами – речовинами, що захищають клітки від руйнувань окислювальними молекулами, що провокують розвиток раку. Також ці вітаміни, якими може забезпечити вас проста гарбуз, відомі своїми омолоджуючими властивостями.

Вітамін С. Ще один потужний антиоксидант і кращий помічник імунітету. Вживання вітаміну С прискорює одужання при застуді, так що при відсутності протипоказань зваріть хворій людині гарбузовий суп.

Читайте також:  Для здоров'я спосіб життя важливіший за спадковість

Нікотинова кислота. Це речовина, що входить до складу гарбуза, допомагає запобігати серцевим нападам.

Особлива користь гарбуза полягає в тому, що його вживання сприяє поліпшенню зовнішності, навіть омолоджує.

«Багатий клітковиною гарбуз сприяє очищенню судин від бляшок скупчень, що позитивно позначається на красі і здоров’ї шкірного покриву, а також знижує ймовірність виникнення серцево-судинних хвороб. Крім цього, нутрієнти гарбуза благотворно впливають на ШКТ і печінку, є оптимальним засобом для прискорення метаболізму та виведення з організму небажаних і токсичних речовин. Це також сприяє ефекту моложавості, покращуючи зовнішній вигляд і допомагаючи залишатися струнким», – констатували експерти.

Читайте також:  12 симптомів, які виявляються рівно за 1 місяць до серцевого нападу

Джерело: МедікФорум