Гарбуз – один з кращих овочів наступаючого сезону, стверджують фахівці. Для організму цей овоч є доступним джерелом цілого ряду вітамінів.

Вітаміни групи В. Вітаміни цієї групи, що містяться в гарбузі, покращують стан нервової системи і допомагають зменшувати прояви втоми і дратівливості. Також вони корисні для зміцнення пам’яті.

Вітаміни А і Е. Дані речовини є найвідомішими антиокситдантами – речовинами, що захищають клітки від руйнувань окислювальними молекулами, що провокують розвиток раку. Також ці вітаміни, якими може забезпечити вас проста гарбуз, відомі своїми омолоджуючими властивостями.

Вітамін С. Ще один потужний антиоксидант і кращий помічник імунітету. Вживання вітаміну С прискорює одужання при застуді, так що при відсутності протипоказань зваріть хворій людині гарбузовий суп.

Нікотинова кислота. Це речовина, що входить до складу гарбуза, допомагає запобігати серцевим нападам.

Особлива користь гарбуза полягає в тому, що його вживання сприяє поліпшенню зовнішності, навіть омолоджує.

«Багатий клітковиною гарбуз сприяє очищенню судин від бляшок скупчень, що позитивно позначається на красі і здоров’ї шкірного покриву, а також знижує ймовірність виникнення серцево-судинних хвороб. Крім цього, нутрієнти гарбуза благотворно впливають на ШКТ і печінку, є оптимальним засобом для прискорення метаболізму та виведення з організму небажаних і токсичних речовин. Це також сприяє ефекту моложавості, покращуючи зовнішній вигляд і допомагаючи залишатися струнким», – констатували експерти.

Джерело: МедікФорум