Експерти Американської академії оториноларингології констатують: випадково залишивши шматочок вати від палички в вусі, можна спровокувати найнебезпечніше запалення.

Лікарі в черговий раз виступили із закликом відмовитися від використання ватних паличок для чищення вух. За їх словами, такі палички були створені зовсім не для вух, і на їх упаковках навіть часто вказується, що ці вироби не можна використовувати на внутрішніх частинах вуха, носа і очі. Звичка сучасних людей чистити вуха ватяними паличками, кажуть фахівці, – це справжній бич 21 століття.

Представники Американської академії оториноларингології нагадали, що сірка, від якої зазвичай так старанно намагаються позбутися за допомогою паличок, необхідна організму як захисний бар’єр від забруднень і бактерій. Безжально вичищаючи сірку з вух, люди надають збудникам хвороб вільний вхід в свій організм, який нічим не охороняється.

Читайте також:  Психолог розповіла, як не поправитись після схуднення

Особливо небезпечно при використанні паличок випадково залишити шматочок вати у вусі, зауважили експерти.

«Ватні кульки, розташовані на кінці палички, можуть залишитися в слуховому проході. Один з розглянутих нами випадків призвів до фатального отогенного менінгіту і абсцесу мозку, що трапилося з вини залишеної в слуховому проході вати», – сказано в доповіді академії.

Її експерти попереджають: у людей, які часто чистять свої вуха ватяними паличками, майже завжди утворюються величезні вушні пробки. Крім того, при використанні ватних паличок підвищується ризик пошкодити барабанну перетинку і спровокувати запалення всередині вуха, що загрожує можливим розвитком отиту.

Читайте також:  Для здоров'я кишечника та профілактики діабету: названо 5 кращих продуктів

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News