Не сподівайтеся, що абонемент у фітнес-клуб вас врятує – проблему треба вирішувати на місці. На робочому місці.

Чому весь час сидіти – небезпечно?

Експерти проаналізували дані 128 000 офісних працівників і зробили висновок: у тих, хто сидить довше 6 годин в день, на 19% підвищується ризик ранньої смерті. І навіть щоденні годинні тренування не рятують.

Справа в тому, що при постійному сидінні відбувається порушення в роботі практично всіх органів. Лімфатична рідина і кров застоюється, рівень поганого холестерину підвищується, тиск починає «скакати». До того ж, з-за того що ми витрачаємо мало енергії, підвищується ризик ожиріння. Сидячий спосіб життя провокує розвиток як мінімум 14 смертельно небезпечних захворювань: від виразки до раку.

Біль

Що ж тепер робити?

Відповідь очевидна: більше рухатися. Вчені вважають, що навіть сама скромна активність – це вже набагато краще, ніж нічого.

Американські експерти попросили 13 000 молодих дівчат оцінити за шкалою від 1 до 10, як часто вони вовтузяться. Виявилося, що у дівчат, які сидять спокійно, ризик ранньої смерті вище, ніж у тих, які на робочому місці совається і метушиться. А дослідники з Nasa запевняють: якщо вставати 16 разів в день на пару хвилин, м’язи і кістки будуть залишатися в тонусі.

Тому ми зібрали 7 простих рекомендацій, які допоможуть вам боротися з пасивним способом життя:

1. Розмовляйте по телефону на ходу

Розмовляти по телефону

Просто встаньте і йдіть з телефоном біля вуха. Вам не обов’язково говорити сидячи, вірно?

2. Не обідайте на робочому місці

Краще прогуляйтеся до кафе на сусідній вулиці. Заодно і продуктивність свою підвищите: вчені вважають, що короткі прогулянки посеред робочого дня швидко призводять мозок в тонус.

3. Ускладнюйте шлях до офісу

Припаркуйте машину на нижньому поверсі або вийдіть з автобуса на одну зупинку раніше. А замість того щоб їхати на ліфті, підніміться пішки по сходах.

4. Наводьте порядок на робочому столі

І око радіє, і м’язи рук розминаються.

5. Ставте таймер

Телефон і планшет

Нехай він дзвонить кожні 30-60 хвилин. Після сигналу вставайте попити води, сходити в магазин, полити кактус – будь-яка активність згодиться.

6. Спілкуйтесь особисто

Нема чого писати електронний лист співробітнику, який працює поверхом нижче: просто спустіться та запропонуйте йому обговорити проблему за чашкою кави.

7. Міняйте положення тіла

Потягніться, подивіться по сторонах, покрутіться на стільці. Такі дрібниці додають бадьорості і роблять вас активніше.