У дощову погоду цілком реально відчути занепад тонусу, сил та когнітивних функцій, констатує терапевт Світлана Купріна.

Лікар повідомила в інтерв’ю, що дощова погода може негативно впливати на здоров’я та самопочуття – цьому зокрема сприяють фізіологічні зміни з тілом, що відбуваються в таких кліматичних умовах. За словами Купріної, сира волога погода впливає на те, що піт гірше випаровується з поверхні тіла – «внаслідок цього можна спостерігати зниження працездатності як фізичної, так і розумової, швидку стомлюваність, слабкість».

Медик нагадала, що у дощову погоду відбувається зниження тиску в атмосфері, і це теж сприяє дискомфортним, болючим відчуттям. Насамперед погано відчути себе ризикують люди, які мають хвороби серцево-судинної системи, органів дихання – у них можливі занепад сил, задишка.

«Також зниження атмосферного тиску може сприяти підвищенню внутрішньочерепного тиску, що веде до появи головного болю», – додала Купріна.

Її одна група ризику – це громадяни з хронічними патологіями, а також люди похилого віку. Лікар перерахувала нездужання, які можуть виникати у них під час дощів.

  • Перепади артеріального тиску.
  • Порушення серцевого ритму.
  • Суглобовий біль.
  • Загострення нападів бронхіальної астми.
  • Загострення шкірних проблем, алергії.

Купріна зауважила, що вологість, що підвищується в дощі всередині приміщень, є благодатним середовищем для розвитку багатьох патогенних мікроорганізмів – це, у свою чергу, може пригнічувати імунітет. Медик порадила завжди ретельно провітрювати їх.