З’ясувалося, що хобі допоможе схуднути. Худнути нині модно. Навіть ті, чия вага в нормі, нерідко вдаються до всіляких дієт, гімнастики, а то й до сумнівних таблетків для схуднення.

[ads1]

Але це, як правило, тимчасові заходи. Минає тиждень-інший, в кращому випадку – місяць, і зайві кілограми повертаються на місце. Може бути, не варто займатися самокатуванням? Просто спробуйте попрацювати над собою або захопитися чимось новим.

Перш ніж намагатися худнути, варто виявити причини вашої повноти. Постежіть за собою. Скажімо, протягом тижня записуйте, що, коли і скільки ви з’їли за день. Якщо ви виявите, що дозволили собі зайву булочку або бутерброд, то спробуйте пригадати, чому це сталося. Адже в більшості випадків ви їсте більше норми зовсім не тому, що відчуваєте голод, а тому що у вас поганий настрій чи ви просто сумуєте.

Отже, порада перша. Знайдіть джерело позитивних емоцій

Розважте себе. Сходіть в кіно, на концерт, в клуб! Тільки ця розвага не повинна бути пов’язана з їжею.

Порада друга. Змініть хобі

Ви звикли проводити вільний час за читанням книг або переглядом телепередач? Або віддаєте перевагу проводити вікенди в кафе з друзями? А чому б вам не взяти в звичку ввечері кататися на велосипеді? І приємно, і жир згоряє.

Порада третя. Ходіть на танці

Спортзал – це “не ваше”? Тоді спробуйте стати завсідником дискотек, танцмайданчиків і танцювальних клубів. Адже за висновками медиків, за вечір, проведений “в ритмі диско”, спалюється стільки ж калорій, скільки за 2 години вправ на тренажерах.

Порада четверта. Не варто “обмивати” свої успіхи

Більшість видатних подій у своєму житті ми звикли відзначати вечерею в компанії близьких, колег або друзів. Раз вже ви встали на шлях схуднення, більше робити цього не варто, за винятком особливих випадків – весілля, дні народження і т.д.

Якщо ж приводом є, наприклад, отримання премії, покупка нової машини, кар’єрні успіхи, то посиденьки в барі чи ресторані можна замінити походом в кіно або, скажімо, в боулінг. В крайньому випадку, вип’єте там келих вина з бутербродом – вашій фігурі це не сильно зашкодить.

Порада п’ята. Повісьте над обіднім столом дзеркало, щоб бачити себе в ньому під час їжі

За твердженням зарубіжних психологів, люди, які під час прийому їжі дивляться на себе в дзеркало, їдять менше!

Порада шоста. Навчіться розслаблятися

Роздумуєте, чи не з’їсти вам чого-небудь? Спробуйте спочатку виконати вправу на розслаблення. Сядьте або ляжте зручніше, закрийте очі і протягом двох хвилин глибоко дихайте.

Прислухайтеся до оточуючих вас звуків – цокання годинника, дзюрчання води в крані, стуку власного серця … Уявіть собі який-небудь приємний краєвид. А тепер зосередьте свою увагу на власному тілі, “відчуйте” його.

Починайте поперемінно напружувати і розслабляти м’язи знизу вгору: спочатку пальці ніг, потім стопи, гомілки, стегна, потім спина, лицьові м’язи … Завершивши вправу, посидьте в розслабленому стані ще близько двох хвилин. Не виключено, що після цього думки про їжу зникнуть.

Порада сьома. Плануйте день

Ви можете скласти план навіть відразу на тиждень. Впишіть туди все – в який час ви будете приймати їжу, в який – працювати, дивитися телевізор, грати з дитиною … Постарайтеся не відступати від наміченого режиму. Якщо ви постійно будете чимось зайняті, то просто позбудетеся можливості підкріплюватися.

Якщо ж ви зловите себе на бажанні пожувати “смачненького”, погляньте на свій “розклад”. Це “смачненьке” в ньому є? Ні? Ну і забудьте! З часом ви зможете обійтися і без “розкладу”, просто самі будете будувати свій день таким чином, щоб не сидіти без діла.

Порада восьма. Полюбіть себе

Вчені з університету Цинциннаті провели опитування серед жінок, в ході якого 75 відсотків учасниць оголосили, що страждають зайвою вагою, тоді як реально вона спостерігалася лише у 25 відсотків. Вся справа в низькій самооцінці, стверджують дослідники.

Ми не любимо себе і своє тіло, тому критично ставимося до себе. Спробуйте похвалити себе, рекомендують психологи, згадайте свої досягнення, відзначте гідності … Чим частіше ви будете це робити, тим менше проблем у вас буде з фігурою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ НА 10 КГ?

НАЗВАНИЙ САМИЙ ДЕШЕВИЙ СПОСІБ ШВИДКО СХУДНУТИ

7 СПОСОБІВ СХУДНУТИ ДЛЯ ЛЕДАЧИХ