Якщо у чоловіка є старший брат, то його особистий ризик наявності нетрадиційної сексуальної орієнтації підвищується, передає CNN. На думку вчених, це певна біологічна схема, що формується ще до народження.

У центрі уваги вчених виявився білок NLGN4Y, пов’язаний з Y-хромосомою. Він важливий для розвитку мозку плоду чоловічої статі. Фахівці змоделювали наступний сценарій: коли жінка вперше вагітна хлопчиком, цей білок потрапляє в її кровотік. Тіло матері розпізнає білок як чужорідний елемент, і імунітет починає виробляти антитіла у відповідь. Якщо накопичується достатня кількість антитіл, і вона знову зачинає хлопчика, антитіла проходять крізь плаценту і проникають в мозок плоду.

Це може міняти роботу мозку, що відбивається надалі на потязі. Аналіз крові групи добровольців дозволив зробити ці висновки. Виявилося, найбільша концентрація антитіл до білка NLGN4Y спостерігалася у жінок, які мають кілька синів, молодший з яких був нетрадиційної орієнтації. До речі, раніше інші експерти довели, що чим більше у хлопчика старших братів, тим більше вірогідність у нього розвитку тяги до чоловіків. А в 2006 році було встановлено: з кожним братом ймовірність того, що чоловік нетрадиційної орієнтації, збільшується приблизно на третину.

Джерело: Meddaily