Американські та словенські вчені опублікували дослідження про те , що хітозан – спеціальна речовина , що отримується з панцирів ракоподібних , – підтвердила свою ефективність при лікуванні сечовивідних шляхів. Але користь від хитозана не вичерпується цим застосуванням .
 
З хітозану (як правило , його одержують із спеціальних креветок) виробляють засоби для зупинки кровотеч. На його основі роблять шовні матеріали зі здатністю саморозмоктуватись після загоєння . Хітозан виключно зручний для самих різних цілей , оскільки не викликає алергії і володіє антибактеріальними властивостями. Використовується хітозан і в якості біологічно активної добавки до їжі , що з’їдається з метою схуднути . Тепер у хітозана з’явилося ще одне застосування 25 березня фахівці з відділення мікробіології та імунології Університету Юти ( США ) та Інституту клітинної біології Університету Любляни ( Словенія ) опублікували в науковому виданні PLOS One дослідження, в якому доведено , що хітозан може бути незамінний у справі лікування інфекційних захворювань сечовивідних шляхів – тих , з якими не справляються звичайні антибіотики.
 
Бактерії Escherichia coli , які породжують найбільш підступні з цих інфекцій , проникають глибоко в слизову оболонку органів і стають там недоступні для антибіотиків . Але у хітозану є властивість липнути до поверхонь слизових оболонок ( воно називається по-науковому « мукоадгезія » ) і тим самим знімати верхні шари епітелію , відкриваючи шлях до бактерій , що переховуються в цих шарах.
 
Досліди, проведені на самках мишей , показали , що хітозан в поєднанні з антибіотиками ( гентаміцином , спарфлоксацином і ципрофлоксацином ) здатний перемогти навіть найважчі інфекції. Правда , після настільки масованого впливу у вчених зайняло ще тиждень відновлення пошкодженої слизової оболонок сечового міхура піддослідних мишок.

Читайте також:  Названо десять правил догляду для бездоганної шкіри