Більшість людей в момент смерті не відчувають болю, як розповіли експерти. По мірі наближення відходу з життя їх больові відчуття плавно знижуються.

Безліч людей боїться смерті через сприйняття цього явища, як дуже болючого. Існує навіть думка про те, що паліативний догляд не допоможе повністю знизити рівень болю, через що багато людей нібито вмирають мало не в агонії. Однак та сама виснажлива біль у момент відходу з життя є рідкісною. Фахівці з паліативної медицини стверджують, що по мірі наближення людини до смерті рівень болі і інші неприємні симптоми у вигляді втоми, безсоння та порушень дихання, в реальності, слабшають. У більш ніж 85% пацієнтів, які отримують паліативний догляд, не відзначається важких симптомів до часу смерті.

Читайте також:  Чому виникає сильне бажання курити, коли добряче випив

При цьому експерти відзначають, що в останні 10 років фіксується статистично істотне підвищення якості догляду за вмираючими пацієнтами. Відразу кілька факторів відповідають за це явище. Наприклад, такі пацієнти отримують більш ретельний підбір болезаспокійливих, більш високу їх якість і роботу фахівців кількох профілів, включаючи лікарів, медсестер, психотерапевтів і працівників релігійного культу. На жаль, на подібний догляд можуть розраховувати далеко не всі жителі нашої планети, і в багатьох країнах, включаючи Україну, рівень паліативної допомоги все ще досить низький.

Що до Австралії, експерти якої і проводили дане дослідження, то тут кожен рік з життя йде близько 160 000 чоловік, при цьому 100 000 смертей є передбачуваними. Навіть у цій країні тільки 40 000 пацієнтів, що зіткнулися зі смертельними діагнозами, отримують якісний паліативний догляд. В цілому, у світі близько 40 мільйонів людей потребують в такому догляді, але 78% з них проживають в дуже небагатих країнах, де отримати дану допомогу вельми проблематично.

Читайте також:  Ось чому людям, старшим за 40 років, небезпечно часто приймати антибіотики

Джерело: MedikForum