Вчені виявили, що дорослі курці з біполярним розладом та шизофренією п’ють більше кави, ніж інші люди.

Кофеїн загалом вважається безпечним і навіть має деякі переваги для здоров’я. Однак цей напій може мати когнітивні та психічні ефекти при вживанні курцями з психічними розладами.

У новому дослідженні автори проаналізували дані 248 дорослих курців із шизофренією або біполярним розладом, а також людей без психіатричних діагнозів. Усі учасники викурювали по пачці цигарок на день, пише Futurity.

Аналіз даних показав, що споживання кофеїну було найвищим серед учасників з біполярним розладом, за ними йшли дорослі із шизофренією. Контрольна група споживала найменшу кількість кофеїну.

Вчені кажуть, що є кілька припущень, що пояснюють взаємозв’язок між споживанням кофеїну та психічними захворюваннями. Одним із них є добре встановлений зв’язок: люди з психічними захворюваннями курять у два-три рази частіше, ніж населення загалом, а оскільки смоли в сигаретному димі посилюють метаболізм кофеїну, для досягнення стимулюючого ефекту їм потрібно більше напою.

Інше припущення пов’язує високе споживання кофеїну з аденозиновими рецепторами та підтримує можливий ефект самолікування у людей із психічними розладами. Кожне з цих пояснень потребує подальшого вивчення.