Дієтологи розповіли, що може статися з вашим тілом, якщо ви будете їсти занадто багато жиру.

1. Рівень холестерину може збільшитися.

Насичені жири, такі як ті, що містяться в цілісному молоці та червоному м’ясі, слід вживати у невеликих кількостях, тому що вони можуть підвищити рівень поганого холестерину.

2. Ви можете набрати вагу.

Не дивно: споживання жирів пов’язане зі збільшенням маси тіла. Дослідження підтверджують цю думку. Наприклад, велике китайське дослідження 2020 пов’язало дієти з високим вмістом жирів з підвищеною вагою, пише Eat this, not that!.

3. Може збільшитись ризик серцево-судинних захворювань.

Навколо насичених жирів та серцево-судинних захворювань ведеться багато суперечок, але Американська кардіологічна асоціація дотримується своєї давньої рекомендації обмежити споживання червоного м’яса, сиру, вершкового масла, тропічних олій, таких як пальмова та кокосова та інших джерел насичених жирів.

4. Ви ризикуєте отримати інсульт.

В одному з досліджень вчені визначили, що у медичних працівників, які споживали найбільшу кількість тваринних жирів, ризик інсульту був на 16% вищим, ніж у тих, хто споживав корисні рослинні жири.

5. У вас може розвинутись неалкогольна жирова хвороба печінки.

Споживання насичених жирів може призвести до пошкодження печінки, а потім і розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки.

6. Може розвинутись діабет.

Одне дослідження показало, що один день переїдання жирними продуктами викликає резистентність до інсуліну.

7. Можуть виникнути проблеми із травленням.

Рядний прийом їжі з занадто великою кількістю жиру може призвести до проблем із травленням, таким як здуття живота, нудота та діарея.

8. Ви можете збільшити ризик розвитку деяких видів раку.

Надмірна вага або ожиріння пов’язані з підвищеним ризиком розвитку 13 видів раку.

9. Розумні здібності можуть постраждати.

Споживання великої кількості жиру збільшує ризик розвитку хронічного запалення, що може викликати безліч проблем зі здоров’ям, у тому числі зі здоров’ям мозку.