Вчені з’ясували, що дієта може допомогти в профілактиці ішемічного інсульту. Причому, для цього потрібні дуже прості і доступні продукти.

Нещодавно в журналі European Heart Journal було опубліковано нове дослідження на тему того, як різні продукти пов’язані з ризиком виникнення інсульту. Вчені вивчили дані 418 000 чоловік з ішемічним і геморагічним інсультом з 9 європейських країн.

Висновки вийшли досить цікаві. Справа в тому, що високе споживання фруктів, овочів, молока, сиру і натуральних йогуртів дійсно знижує ризик ішемічного інсульту, але ніякого зв’язку з геморагічним інсультом не виявилося.

Іншими словами, конкретна дієта знижує ризик конкретного типу інсульту. Також з’ясувалося, що високе споживання яєць збільшує ризик геморагічного інсульту, але ніяк не впливає на ішемічний.

Таким чином, дослідження підтвердило, що високе споживання харчових волокон (клітковини), фруктів і овочів безпосередньо пов’язане з низьким ризиком розвитку ішемічного інсульту. Цей принцип і зараз лежить в основі профілактики цього захворювання.

При цьому вчені переконливо довели, що така дієта не здатна знизити ризик геморагічного інсульту. А ось на питання, які продукти здатні це зробити, дослідження не відповідає. Відзначається, що побоюючись геморагічного інсульту варто виключити з раціону продукти з високим вмістом «шкідливих жирів» оскільки вони збільшують ризик більш ніж на 25%.