Фахівці назвали речовини, які протипоказані людям при деяких захворюваннях.

Кальцій

Чоловікам з раком простати протипоказаний кальцій. Справа в тому, що в рамках терапії, онкохворим призначаються препарати, які блокують вироблення тестостерону. Коли цього гормону не вистачає, то шанс на переломи зростає через крихкість кісток. Щоб зміцнити їх люди починають вживати добавки, які містять кальцій, а ось робити цього не можна.

Біда в тому, що можна не вгадати з дозуванням. А якщо кальцію надлишок, то погано засвоюється вітамін D. Тому краще зміцнювати кільці фізичними вправами і правильним харчуванням.

Вітамін А

Корисне для шкіри речовина в надмірній концентрації веде до великих проблем. Особливо варто бути обережними з цим вітаміном людям з хворобами печінки. Справа в тому, що ретиноїди (похідні вітаміну) акумулюються в цьому органі, що може привести до ще більших проблем.

Читайте також:  Чим корисна темна родзинка

Калій

Сердечникам варто бути обережними з калієм. Справа в тому, що неправильні дози цього мікроелемента викликають аритмію і посилене серцебиття.

Вітамін Е

З цією речовиною не варто жартувати людям з гіпертонією. Вчені довели, що надлишок вітаміну Е на 13 відсотків збільшує ризик виникнення паралічу серця.

Вітамін А і фосфор

Ці дві речовини в надлишку можуть серйозно нашкодити діабетику. Кістки стають крихкими через виведення кальцію, що збільшує ризик переломів. А будь-які пошкодження і рани на ногах для хворих на цукровий діабет небезпечні, так як може розвинутися гангрена.

Важливо пам’ятати, що безконтрольне вживання вітамінних БАДів і мультикомплексів може бути небезпечно навіть для здорової людини, а для частих гостей поліклінік і лікарні – тим більше. Консультуйтеся з лікарем перед походом в аптеку.

Читайте також:  Сексолог дала пораду партнерам жінок, які пережили видалення матки