Про небезпечні наслідки неправильного вживання парацетамолу розповіла терапевт Людмила Лапа.

Якщо ви захворіли коронавірусом, парацетамол допоможе збити температуру і полегшити біль, але нічого іншого від нього чекати не слід. Якщо температура тіла нижче 38 градусів, таблетки (або сироп) застосовувати не слід, так як саме в цьому стані організм виробляє протизапальні білки.

При головних болях парацетамол краще не пити, так як доведеться підвищувати дозу, а «наслідків цей препарат дає досить багато», попереджає лікар. Це не нешкідливий засіб, і його токсична дія може перевищити користь.

– Якщо ним користуватися нерозумно, без призначення лікаря, самостійно, тоді наслідки настають від передозування. Можуть розвиватися тромбози – це чітко абсолютно. Друга дія – це алергія і запалення по судинах. Найголовніша його небезпека – саме дія на нирки. Тому що не нешкідливий, а токсичний препарат. Якщо він токсичний, то діє і на печінку, – підкреслила вона.

Парацетамол протипоказаний людям з тривалою застудою, ураженням нирок і печінки, додала лікар.

Як випливає з відкритих джерел, парацетамол є широко поширеним ненаркотичним анальгетиком, володіє досить слабкими протизапальними властивостями. При прийомі великих доз може викликати порушення роботи печінки, кровоносної системи і нирок. Ризик порушень роботи цих органів і систем збільшується при одночасному прийнятті алкоголю.