Згідно з результатами недавнього дослідження, споживання достатньої кількості рідини протягом тривалого часу може запобігти або, принаймні, уповільнити зміни в серці, які призводять до серцевої недостатності.

Рекомендації по щоденній нормі вживання води варіюються в межах 1,6-2,1 л для жінок і 2-3 л для чоловіків. Проте опитування показують, що багато людей не досягають навіть нижньої межі.

Точним показником гідратації організму є рівень натрію в крові: коли люди п’ють менше норми, його концентрація збільшується, пише сайт EurekAlert. Потім організм намагається зберегти воду, активуючи процеси, які сприяють розвитку серцевої недостатності.

Вчені вивчили, чи впливає концентрація натрію в крові в середньому віці на появу проблем з серцем через 25 років. Дослідники також розглянули зв’язок між недостатнім вживанням рідини і потовщенням стінок лівого шлуночка серця (гіпертрофією), яке є передвісником серцевої недостатності. У дослідженні брали участь 15 792 людини від 44 до 66 років.

Учасників розділили на чотири групи залежно від показника натрію в крові. Через 25 років в кожній групі визначили частку людей, у яких розвинулася серцева недостатність і гіпертрофія лівого шлуночка.

Як показали результати, більш висока концентрація натрію пов’язана як з серцевою недостатністю, так і з гіпертрофією лівого шлуночка. “Хороша гідратація протягом усього життя може знизити ризик розвитку гіпертрофії та серцевої недостатності”, – розповіла автор дослідження Наталія Дмитрієва з Національного Інституту серця, легенів і крові США.

Крім того, висновок про те, що рівень натрію вище 142 ммоль/л збільшує ризик побічних ефектів для серця, може допомогти запобігти захворюванню. Такий показник знаходиться в межах норми і не є відхиленням по лабораторних тестах, проте лікарі можуть враховувати його і рекомендувати таким людям більше пити, сказала дослідник.