Проблеми із серцево-судинною системою часто стають причиною смерті серед мільйонів людей у всьому світі. Так, наприклад, від гіпертонії страждають близько 1,28 млрд осіб віком від 30 до 79 років. Але ця хвороба підступна тим, що довгий час не дається взнаки.

46% дорослого населення, яке страждає на гіпертонію, навіть не підозрюють про наявність у себе такої патології. Лікар-терапевт і кардіолог Андрій Кондрахін пояснив, що гіпертонія – це стан, за якого постійно підвищено артеріальний тиск. Нормою вважається тиск 120 на 80. За наявності вищих показників на тонометрі варто звернутися до лікаря.

Підвищений тиск не завжди помітний, оскільки організм намагається компенсувати неприємні наслідки цієї недуги. Якщо гіпертонію не лікувати, то з часом судини серця та мозку виявляться перевантаженими, що у свою чергу призведе вже до інших патологічних станів, наприклад, інфаркту чи інсульту.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

Найчастіше від гіпертонії страждають люди, які хворіють на цукровий діабет, мають надмірну масу тіла або ожиріння, а також ті, хто генетично схильний до розвитку такої патології. Підвищення артеріального тиску також можуть спровокувати психоемоційне навантаження чи атеросклероз.

Гіпертонію можуть спричинити і шкідливі звички, такі як алкоголізм, куріння, неправильне харчування та відсутність фізичної активності.

Серед найпоширеніших симптомів гіпертонії кардіолог виділив:

  • головний біль;
  • шум в вухах;
  • запаморочення;
  • порушення серцевого ритму;
  • біль в грудях;
  • підвищене потовиділення;
  • холод у руках та ногах;
  • порушення зору;
  • нав’язливе почуття тривоги.

“Гіпертонія – це велика проблема, яка вимагає дуже хорошого, правильного обстеження та лікування”, – зазначає доктор Кондрахін.

Читайте також:  Названо 7 продуктів, які зміцнять ваш кишечник

Для мінімізації ризиків розвитку такої патології необхідно дотримуватись ряду правил. Насамперед лікар порекомендував нормалізувати режим сну та намагатися відпочивати не менше 8 годин на день. Також потрібно знизити рівень стресу в житті і позбутися зайвої ваги. Правильне харчування та здоровий спосіб життя загалом допоможуть захистити ваше серце.

За наявності підозрілих симптомів чи погіршення самопочуття необхідно звертатися до фахівця. Самолікування та ігнорування проблеми може призвести до серйозних ускладнень.