Хороший сон важливий для здоров’я, оскільки він знижує ризик розвитку хронічних захворювань, збереже здоров’я мозку і зміцнить імунітет. Лікарі рекомендують 7-9 годин безперервного сну щоночі. Є багато стратегій, які використовують для гарного сну, в тому числі зміна раціону, вживання певних продуктів і напоїв.

На думку фахівців, слід звернути увагу на мигдаль. Він є джерелом гормону мелатоніну, який регулює внутрішній годинник людини і сигналізує про підготовку до сну. У 30 г мигдалю міститься 19% щоденної потреби в магнії, який знижує рівень гормону стресу – кортизолу. Вчені годували щурів 400 мг екстракту мигдалю і встановили, що вони стали спати довше і глибше, повідомляє Healthline.

Страви з індички багаті білком, вітамінами і мінералами рибофлавіном, фосфором і селеном. Також індичка містить амінокислоту триптофан, яка збільшує вироблення мелатоніну. Крім того, білок може підвищувати втому. Дослідження показали, що споживання помірної кількості білка перед сном пов’язане з кращою якістю сну і з меншою кількістю пробуджень вночі.

Ромашковий чай корисний для здоров’я і сну. Він містить апігенін – цей антиоксидант зв’язується з певними рецепторами в мозку, які сприяють сонливості і зменшують безсоння. Дослідження за участю 34 осіб показало, що ті, хто вживав 270 мг екстракту ромашки два рази на день протягом 28 днів, засипали на чверть години швидше і менше прокидалися ночами в порівнянні з тими, хто не вживав екстракт. У тих, хто пив ромашковий чай, також було менше симптомів депресії, яка зазвичай пов’язана з проблемами зі сном.

Ківі може принести користь травній системі, знизити рівень холестерину і зробити засинання легше. У ході 4-тижневого дослідження 24 людини споживали два ківі за годину до сну. Учасники засипали на 42% швидше, ніж коли вони нічого не їли перед сном. Крім того, їх здатність спати всю ніч без пробудження покращилася на 5%, а загальний час сну збільшився на 13%.

Кислий вишневий сік має вражаючу користь для здоров’я, але також покращує якість сну, оскільки є джерелом гормону мелатоніну. У невеликому дослідженні дорослі, які страждають безсонням, пили 240 мл кислого вишневого соку два рази на день протягом 2 тижнів. Вони спали на 84 хв довше і повідомили про кращу якість сну в порівнянні з тим, коли вони не пили сік.