European Journal of Nutrition поінформував про новому дослідженні вчених з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса, які переконалися в специфічному впливі чорного чаю на кишкову мікрофлору. Вживання цього напою сприяє зниженню ваги, констатували автори роботи.

Зазвичай для схуднення рекомендується пити зелений чай. Але вчені з США переконалися: чорний в цьому плані не гірше. Згідно з результатами їх дослідження, чорний чай також може сприяти зміцненню здоров’я і втрати ваги за рахунок впливу на мікробіоту кишечника.

У наукових експериментах були задіяні 4 групи мишей. У першій тварини отримували корм з пониженим вмістом жиру, в другій – навпаки, жирний. В двох інших групах гризунам давали жирну їжу з екстрактом чорного або зеленого чаю. При підбитті підсумків з’ясувалося, що тварини, які отримували чай у вигляді добавки, мали таку ж масу тіла, що і сиділи на маложирной дієті. При цьому вчені встановили, що в кишечнику гризунів, які споживали екстракт чорного чаю зросла активність бактерій Pseudobutyrivibrio, що впливають на метаболічні процеси.

Чорний чай змінює метаболіти кишечника, а також змінює енергетичний обмін в печінці, що захищає від набору зайвих кілограмів, зробили висновок автори дослідження.

«Раніше вважалося, що поліфеноли зеленого чаю ефективніші ніж в чорному чаї, так як поглинаються кров’ю і тканинами. Наше дослідження показало, що чорний чай через певний механізм — мікробіом кишечника — також може сприяти втраті ваги», – сказала з цього приводу провідний автор дослідження, професор Сюзана Хеннінг.

Джерело: MedikForum