На сторінках Independent група британських і американських лікарів-гігієністів заявила про те, що більшість людей не знає в точності правил особистої гігієни. За словами експертів, багато поширених уявлень про догляд за тілом йдуть врозріз з офіційними рекомендаціями організацій охорони здоров’я.

Зокрема, фахівці розповіли про те, що багато людей занадто стараються з чистотою волосся, але не дотягують до гігієнічних норм в своєму догляді за зубами. До числа найпоширеніших помилок вони, наприклад, зарахували звичку мити голову кожен день – такий ритуал насправді порушує процеси природного вироблення шкірного сала і підвищує схильність до лупи. «В середньому достатньо мити голову 1-2 рази в тиждень», – переконані експерти.

Що стосується чищення зубів, то представники Американської стоматологічна асоціації зазначили: чистити зуби потрібно мінімум 1-2 рази в день протягом 2 хвилин, а також очищати порожнину рота після кожного прийому їжі ополіскуванням.

Цікаво, що в цей раз стоматологи не підтримали думки про необхідність використання зубної нитки. «Раніше зубною ниткою рекомендувалося користуватися щодня, але останні наукові роботи в цій сфері показали, що процес її застосування не настільки ефективний», – пояснили вони свою позицію.

Також експерти спростували важливість для здоров’я щоденного прийому душу. В умовах помірного клімату приймати душ цілком достатньо один раз в три дні, констатували санітарні лікарі. Часте миття, за їх словами, порушує мікробіом на поверхні шкіри, що знижує імунний захист організму.

Помилкою фахівці назвали і використання дезодорантів відразу після миття. Медики рекомендують користуватися антиперспірантами і дезодорантами перед сном, обробляючи ними чисту, але суху, а не вологу шкіру.

Джерело: MedikForum