Будемо чесними, час на коротку прогулянку можна знайти завжди, тим більше, що це чудово окупається – всього 10 хвилин пішки можуть покращити здоров’я, психіку та фізичну форму.

Чого можна досягти, якщо ходити пішки лише 10 хвилин на день?. Ходьба навіть у такому обсязі може сприяти позитивним змінам в організмі – головне, весь цей час треба йти, не знижуючи активного ритму, досить швидким кроком. Навантаження, що виникає при цьому, не повинно здаватися надважким, але якщо самопочуття погіршується, виникає задишка, потрібно проконсультуватися з лікарем, пише EatThis.

Отже, переваги 10-хвилинної ходьби пішки на день.

Поліпшується загальне самопочуття. Прогулянки на свіжому повітрі – це те, що завжди корисно для мозку, а отже, і для психіки.

«Дослідження показали, що регулярна ходьба протягом приблизно 10–12 хвилин покращує такі якості, як уважність, впевненість у собі, спокій».

Поліпшуються когнітивні функції. Багато випробувань та експериментів показують, що люди, які щодня ходять пішки десь на природі, краще проходять когнітивні тести. Зокрема, вони підвищують якість пам’яті, здатності концентруватися.

Продовжується життя. Дослідження, яке проводилося Королівським коледжем лікарів загальної практики, свідчить, що 10-хвилинні прогулянки швидким кроком дозволяють знизити ризик передчасної смерті на 15 відсотків.

Поліпшується захист від проблем із судинами. Багато хто веде сидячий спосіб життя, має сидячу роботу – все це має багато негативних наслідків. Захарова наголошує, що в тілі важливо підтримувати кровообіг, який завмирає при тривалому сидінні. Інтенсивна ходьба протягом 10 хвилин – те, що треба для активізації кровообігу, таким нескладним чином можна запобігти захворюванням артерій, а також серцевим нападам та інсультам.

Може знизитися вага. Швидка 10-хвилинна прогулянка пішки, як і біг підтюпцем, дозволяє спалювати калорії. Якщо ви включите її у свій рутинний розпорядок дня, ваша талія через місяць чи два може стати стрункішою.