Щоб захистити здоров’я кишківника, важливо пам’ятати про кілька простих правилах. Зокрема, фахівці порадили не їсти швидко і виключити з раціону деякі продукти.

Дієтологи Таммі Лакатос Шеймс (Tammy Lakatos Shames) і Лессі Лакатос (Lyssie Lakatos) розповіли, що кишківник грає важливу роль в психічному здоров’ї і настрої. Крім того, саме в кишківнику знаходяться 70-80% імунних клітин організму. Експерти пояснили, які повсякденні звички порушують роботу цього органу.

Швидкий прийом їжі

“Якщо ви не пережовуєте їжу швидко, травна система не зможе виділяти ферменти, необхідні для розщеплення їжі. Це означає, що після прийому їжі з’явиться здуття живота, печія, діарея, кислотний рефлюкс, розлад шлунка, гази, нудота і багато іншого”, – пояснили дієтологи.

Занадто багато солодощів

Вживання занадто великої кількості доданого цукру може завдати шкоди кишківнику, оскільки він негативно впливає на мікробіом. В результаті може виникнути хронічне запалення, яке послабить слизову оболонку органу, додали лікарі. Найпростіший спосіб знизити вміст цукру в раціоні-почати з невеликих змін. “Наприклад, замість того, щоб їсти два печива, з’їжте одне. Або ще краще, замініть печиво натуральними фруктами, які живлять корисні бактерії в кишківнику”, – запропонувала Лакатос.

Мало овочів

Овочі містять харчові волокна, які стимулюють ріст корисних бактерій і зміцнюють слизову оболонку кишківника. Особливо корисними вважаються хрестоцвіті овочі, такі як броколі і капуста.

Швидкі перекуси стоячи

Кожен з нас періодично перекушує, стоячи біля холодильника або прямо на ходу. Однак така звичка веде до переїдання і стресу, що може викликати проблеми з травленням, додали дієтологи. Вони пояснили, що в цьому випадку організм переходить в режим “бийся або біжи”, який “відключає” процес травлення, щоб розставити пріоритети в боротьбі зі стресом. В результаті їжа довше залишається в кишківнику, а бактерії харчуються нею цілий день, ферментуючи її і викликаючи запалення.