Вчені з’ясували, що ці неінфекційні захворювання марно раніше вважали незаразними.

Доведено, що раком, діабетом, ожирінням і хворобами серця можна заразитися від рідних

До такого висновку в ході дослідження прийшла група фахівців CIFAR Humans і програми Microbiome.

Висновки, звичайно, звучить як небилиця, адже в медичному співтоваристві прийнято вважати, що заразитися від інших людей людина може тільки інфекційними захворюваннями, які викликають віруси, грибки і бактерії. Причому ж тут рак, діабет, ожиріння, серцеві недуги і захворювання легенів, від яких, на хвилиночку, хворіє і вмирає до 70 відсотків населення планети. Однак, результати досліджень говорять про зворотне.

Дослідження фахівців CIFAR Humans і Microbiome показали, що неінфекційні захворювання, які ми перерахували вище, можуть передаватися людям через мікроорганізми (бактерії, віруси, грибки), які живуть і множаться в людському організмі.

Вчені навели три версії доказів. На їхню думку, люди, які страждають ожирінням, запаленнями органів шлунково-кишкового тракту, діабетом 2 типу, захворюваннями серця і судин та іншими недугами є носіями модифікованих мікробіомів. Це було доведено, коли вчені взяли зразки мікрофлори людей, що мають неінфекційні захворювання, і помістили їх в організм тварин. Через деякий час піддослідні звірі захворіли.

На думку авторів дослідження, цим можна пояснити той факт, що члени сім’ї, наприклад, подружжя, мають більш подібний склад мікробіома, ніж близнюки, які проживають нарізно.

Дослідники вважають, що їх експеримент дозволить вченим відшукати нові можливості і розробити альтернативні методи лікування найбільш поширених неінфекційних захворювань, які часто закінчуються фатально.